کد خبر : 15823 یکشنبه 22 شهریور 1394 - 01:59:55
کاهش-عفونت-های-بیمارستانی

رئیس انجمن بیهوشی خبر داد؛

کاهش عفونت های بیمارستانی

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه کشور گفت: تا ۱۰ سال اخیر ۸۰درصد بیماران بستری در بخش آی سی یو دچار مشکل و عفونت های شدید می شدند اما خوشبختانه درحال حاضر وضعیت بهتری داریم.
 دکتر محمد مهدی قیامت در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی، مراقبت های ویژه و درد ایران اظهارکرد: خوشبختانه درحال حاضر با توجه به افزایش استانداردهای مراقبتی، افزایش تخت های آی سی یو، توجهات وزارت بهداشت وافزایش آموزش مراقبت های ویژه شاهد بهبود شرایط ونزدیک شدن به  استانداردهای مربوط به مراقبت در بخش های آی سی یو و بالطبع عفونت های بیمارستانی درتهران و مراکز استان ها هستیم.
 
وی ادامه داد: البته ما هر چه از مرکز دور می شویم این مشکلات را به ویژه در مناطق  دور افتاده بیشترملاحظه می کنیم که باید برای این مراکزنیز فکری اساسی کرد و چاره ای جدی اندیشید.
 
قیلمت، ترومبا آمبولی را مرگ خاموش دانست و اظهارکرد: بحث ترومبا آمبولی در تمام دنیا جدی است و شاید جزء یکی از مهم ترین اولولیت های مراقبت پیشگیری و درمان است.
 
معاون آموزشی و پژوهشی نظام پزشکی تهران گفت: تمام بیمارانی که بستری اند یا دچار برخی بیماری های زمینه ای هستند مستعد ترومبا آمبولی می باشند. به همین دلیل در تمام دنیا با تدوین راهنماهای بالینی خیلی قوی توسط افراد سرشناس و با تجربه، روش های پیشگیری از آن را هر سال به صورت دستورالعمل های خیلی مفصل تدوین و اعلام می کنند.
 
به گفته وی، ایران جزء اولین کشورهای  منطقه است که به همت انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه طی ۴ سال اخیر اولین گایدلاین دراین زمینه را تدوین نموده که خیلی هم تأثیرگذار بوده و از آن استقبال خوبی نیز شده است.
 
به گزارش مهر،دوازدهمین کنگره بین المللی بیهوشی،مراقبت های ویژه و درد ایران از ۳۱ شهریور تا سوم مهر ۹۴ در مرکز همایش های پژوهشگاه وزارت نیرو برگزارمی گردد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]