کد خبر : 15810 شنبه 21 شهریور 1394 - 23:30:00
گزارش-ویدیویی-از-نخستین-ماه-سرخ-در-قرن-21

گزارش ویدیویی از نخستین ماه سرخ در قرن 21

سیناپرس: به زودی شاهد نخستین رویت ماه سرخ پس از سال ها خواهیم بود که این ماه سرخ تا سال ها برای انسان ها تکرار نخواهند شد. در این گزارش ویدیویی می توانید به اطلاعاتی درباره این پدیده دست پیدا کنید که نشان دهنده اهمیت آن خواهند بود.

اگربه رخدادهای ستاره شناسی علاقه مند هستید، در شب 27 سپتامبر برابر با چهارم مهر ماه برنامه ای جز تماشای آسمان نخواهید داشت. این شب شاهد یکی از رخدادهایی است که شاید بسیاری از انسان ها برای نخستین بار در عمر خود آن را تجربه می کنند. در این شب شاهد یک ماه گرفتگی کامل خواهیم بود که پس از سال ها مجددا زمین شاهد آن خواهد بود.

این نوع خاص از ماه گرفتگی در شرایطی رخ می دهد که ماه در کمترین فاصله خود با زمین قرار گرفته است و 14 درصد بزرگ تر از سایر شرایط به نظر می رسد. در این شرایط درست در هنگامی که ماه به نقطه مقابل خورشید در پشت کره زمین می رسد، شاهد یک ماه گرفتگی کامل و کم نظیر خواهیم بود.

این نوع از ماه گرفتگی با رنگ بسیار ویژه ای همراه است و در طی آن ماه به جای مخفی شدن از دید، به رنگ قرمز دیده می شود.

شایان ذکر است که آخرین باری که کره زمین شاهد این پدیده بوده است، سال 1982 میلادی برابر با 1361 شمسی بوده است و جالب است بدانید که تا سال 2033 میلادی یعنی سال 1412 شمسی نیز شاهد تکرار این پدیده نخواهیم بود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]