اپل در راه سلامتی

کد خبر : 15661 پنج شنبه 19 شهریور 1394 - 16:28:45

شرکت اپل امروز دو اپلیکیشن جدید را رونمایی کرد که با هدف بهبود سلامتی افراد، طراحی و عرضه شده اند.

 یکی از این اپلیکیشن ها می تواند ارتباط بین پزشک و بیمار را برقرار کند و دیگری قادر است تصاویر بسیار دقیقی را از آناتومی انسان در اختیار قرار دهد.
اپلیکیشن اول در واقع نسخه ای از یک برنامه کاربردی با عنوان AirStrip است که برای ساعت های هوشمند اپل طراحی شده است. این اپلیکیشن در حال حاضر روی گوشی تلفن هوشمند و تبلت پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از کاربردهای آن تحت نظر گرفتن بیماران، از جمله زنان باردار در بیمارستان است.
این اپلیکیشن امکان مشاهده قرارهای ملاقات و تشخیص اولیه و سوابق بیمار را روی مچ دست پزشک فراهم می کند. همچنین سایر کارکنان بیمارستان و مطب نیز با استفاده از این اپلیکیشن می توانند هشدارها و اطلاعات لازم از جمله علایم حیاتی و نتایج آزمایشات بیمار را به صورت بلادرنگ برای پزشک ارسال کنند. این اپلیکیشن با بهره گیری از یک سیستم نظارتی موسوم به Sense4Baby امکان تحت نظر گرفتن زنان باردار را در منزل نیز فراهم می کند و برای مثال مادران می توانند ضربان قلب جنین را از طریق ساعت اپل دریافت کرده و همزمان برای پزشک خود ارسال کنند.
اپلیکیشن دوم که 3D4Medical's Complete Anatomy Series نام دارد، برای تبلت های iPadPro طراحی شده است و آناتومی انسان را با سطح جدیدی از جزئیات پزشکی نمایش می دهد و امکان تشریح کامل وضعیت بیمار را با جزئیات بسیار دقیق برای پزشکان فراهم می کند. 
به گزارش ایرنا از ساینس، این برنامه قادر است حرکت اندام ها را به صورت انیمیشن نمایش دهد و پزشکان با استفاده از قلم iPad می توانند جراحت های موردنظر را روی اندام ها ترسیم کنند و تاثیر این جراحت ها را در بدن با جزئیات کامل ببینند. 
این اپلیکیشن برای دانشجویان پزشکی و جراحان کاربرد دارد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]