کد خبر : 15284 یکشنبه 15 شهریور 1394 - 01:00:00
گزارش-تصویری-از-راکتور-ایزوتوپی

گزارش تصویری از راکتور ایزوتوپی

سیناپرس: راکتور ایزوتوپی موجود در آزمایشگاه های ملی اوک ریج (Oak Ridge National Laboratory) واقع در ایالت تنسی در ایالات متحده آمریکا به تازگی مجددا سوخت گیری شده است و در ادامه می توانید تصاویر شگفت آور این راکتور را مشاهده کنید.

این تصاویر در ابتدای امر به شکل سلاح های موجود در فیلم های علمی و تخیلی به نظر می رسند ولی در حقیقت تنها نشان دهنده یک راکتورایزوتوپی ویژه هستند. این راکتور ایزوتوپی در آزمایشگاهی های ملی اوک ریج ایالات متحده آمریکا واقع شده است. چند هفته پیش در طی فرایند سوخت گیری مجدد این راکتور ایزوتوپی، تصاویر متعددی از آن برداشت شده است که در این گزارش تصویری تعدادی از آنها را مشاهده می کنید.

شایان ذکر است که این راکتور یک نمونه از راکتورهای ایزوتوپی جریان بالا است که با نام High Flux Isotope Reactor  یا به صورت مخفف، HFIR شناخته می شود. این راکتور تنها جنبه تحقیقاتی داشته و دانشمندان در حال تحقیق بر روی عملکرد آن هستند تا از نتایج به دست آمده در علوم مختلف استفاده کنند.

شایان ذکر است که یک سیکل از عمر کاری این راکتور، یک بازه زمانی تقریبا 26 روزه را شامل می شود و پس از سوخت گیری، این بازه آغاز شده و دانشمندان در این مدت زمان فرصت دارند تا اطلاعات مورد نیاز خود را از این راکتور ویژه برداشت کنند.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]