کد خبر : 15129 پنج شنبه 12 شهریور 1394 - 21:05:59
دو-مورد-فلج-اطفال-در-اروپا-تایید-شد

دو مورد فلج اطفال در اروپا تایید شد

مقامات سازمان بهداشت جهانی (WHO) دو مورد فلج اطفال را در غرب اوکراین تایید کردند و گزارش دادند که اولین موارد گزارش شده در اروپا از سال 2010 میلادی تاکنون است.

 آخرین مورد گزارش شده فلج اطفال در اوکراین مربوط به سال 1996 میلادی است.
قربانیان یک نوزاد 10 ماهه و یک کودک چهارساله هستند که در منطقه Zakarpattya در غرب اوکراین و هم مرز با چهار کشور عضو اتحادیه اروپا زندگی می کردند.
سخنگوی سازمان بهداشت جهانی دلیل ابتلای این کودکان به فلج اطفال را، پوشش ضعیف واکسیناسیون اعلام کرده است.
سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که خطر گسترش فلج اطفال در اوکراین پایین است ولی متاسفانه این کشور دارای مرز مشرک با کشورهای آلوده از جمله رومانی، مجارستان، اسلواکی و لهستان است.
بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به فلج اطفال از سال 1988 میلادی کاهش چشمگیری داشته است و فقط 416 مورد در سال 2013 به ثبت رسید که با توجه به آمار 350 هزار نفر در سال 1988، بسیار پایین است.
افغانستان، نیجریه و پاکستان به عنوان سه منطقه آلوده در سال گذشته توسط WHO درنظر گرفته شدند.
ویروس فلج اطفال کودکان زیر 5 سال را تحت تاثیر قرار می دهد و از طریق مواد غذایی آلوده و آب منتقل می شود و به سرعت در روده گسترش پیدا می کند و به سیستم اعصاب حمله می کند و منجر به فلج و معلولیت می شود. 
به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ابتکار ریشه کنی فلج اطفال از سال 1988 از طریق اتحاد دولت ها با سازمان هایی نظیر یونیسف و سازمان بهداشت جهانی آغاز شد

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]