کد خبر : 1498 شنبه 18 بهمن 1393 - 10:41:27
ارتباط-بین-دیابت-نوع-1-و-میکروبهای-روده

راه حل جدید برای درمان؛

ارتباط بین دیابت نوع 1 و میکروبهای روده

مطالعات محققان موسسه MIT و هاروارد امریکا نشان می دهد، تغییر در ترکیب میکروبیوم‌های روده با ابتلا به دیابت نوع 1 در ارتباط است.

به گزارش مهر، مطالعات مشترک محققان دانشگاه هاروارد امریکا و موسسه MIT نشان می هد، تغییراتی که در Microbiota یا میکروبیوم رخ می دهند، می توانند نشانه ای برای ابتلا به دیابت نوع 1 باشند. میکروبیوم ها، باکتری ها و ریزموجوداتی هستند که در دستگاه گوارش انسان زندگی می کنند و در اصطلاح میکروبیوم نامیده می شوند.

میکروب هایی که در بدن انسان زندگی می کنند، نقش مهمی را در سلامت و ابتلا به بیماری های مختلف ایفا می کنند در حالی که با بروز کوچکترین تغییری در آنها، روند فعالیت میکروب ها تغییر کرده و می توانند سلامت انسان را با تهدید مواجه کنند.اکنون مطالعات محققان امریکایی نشان می دهد که تغییر در ترکیب میکروبیوم با بروز اختلال در عملکرد آنها و در نتیجه با بروز بیماری های مختلفی مانند دیابت نوع 1 و بیماری التهاب روده ایIBD در ارتباط است.

نتایج این مطالعه نشان داد، تغییر و اختلال در عملکرد و فعالیت میکروبیوم علاوه بر اینکه می تواند با تغییر مکانیسم بدنی همراه باشد، می تواند راه حلی جدیدی را پیش روی محققان در تشخیص و درمان بیماری دیابت نوع 1 قرار دهد

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]