کد خبر : 107038 شنبه 29 شهریور 1399 - 10:39:55
بهره‌برداری-از-فاز-دوم-مجتمع-نوآوری-پارک-علم-و-فناوری-جهاددانشگاهی-کرمانشاه

دهه‌ فجر امسال؛

بهره‌برداری از فاز دوم مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه

سیناپرس: رییس جهاددانشگاهی گفت: در صورت تامین اعتبار فاز دوم مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، دهه‌ی فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر حمیدرضا طیبی- رییس جهاددانشگاهی با اعلام این‌که فاز اول این مجتمع، امروز (29 شهریور) باحضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح می‌شود، گفت: با افتتاح فاز اول مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه (شامل سوله‌های اول و دوم) بیش از 17 شرکت دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف در این مجتمع مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز بازدیدی هم از روند پیشرفت فاز دوم این مجتمع خواهیم داشت که با بهره‌برداری از آن فضای لازم برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه‌ زیست‌فناوری و گیاهان دارویی فراهم می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد در صورت تامین اعتبار، فاز دوم ( سوله‌ سوم) مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، دهه‌ فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

طیبی تاکید کرد: اگر بودجه مورد نیاز فراهم شود برای احداث سوله چهارم نیز برنامه داریم که اعتبار آن برای این سوله حداقل هفت میلیارد تومان است.

اعتبار باشد فاز اول برج فناوری کرمانشاه تا آذر به بهره‌برداری می‌رسد

وی در ادامه از آخرین وضعیت ساختمان اصلی پارک علم و فناوری کرمانشاه (برج فناوری) هم یاد کرد و افزود: اگر استانداری کرمانشاه به تعهدات خود در زمینه این پروژه عمل کند امیدواریم فاز اول آن تا پایان آذرماه یا اوایل دی به بهره‌برداری برسد.

ریییس جهاددانشگاهی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که بین جهاددانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  استانداری کرمانشاه برای تکمیل این پروژه منعقد شده، عنوان کرد: جهاددانشگاهی و معاونت علمی ریاست جمهوری به تعهدات مالی خود عمل کرده‌اند، اما استانداری کرمانشاه از 15 میلیارد تومانی که قرار بوده تامین کند، عملا سه میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت کرده است.

به گفته‌  طیبی، اگر استانداری کرمانشاه برای پرداخت 12 میلیارد تومان مابقی تعهدش، مساعدت لازم را داشته باشد این طرح به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان این‌که فاز اول این پروژه شامل پنج طبقه، لابی، تاسیسات و نمای کلی ساختمان است، افزود: از ابتدا تاکنون برای فاز اول 56 میلیارد تومان هزینه شده است. البته این رقم بدون احتساب زمین چهار هزار مترمربعی به ارزش 80 میلیارد تومان است که جهاد دانشگاهی برای این پروژه اختصاص داده است.

رییس جهاددانشگاهی درباره‌ی فاز دوم برج فناوری کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌های لازم خصوصا از سوی معاونت علمی و فناوری از این پروژه صورت بگیرد فاز دوم برج فناوری کرمانشاه نیز تا پایان اردیبهشت 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم این طرح را نزدیک به 14 میلیارد تومان براورد کرد.

هدف گذاری احداث واحد فرآوری قیرطبیعی در کرمانشاه

رییس جهاددانشگاهی به پروژه دیگری که در کرمانشاه در دست پیگیری است نیز اشاره داشت و گفت: یکی از برنامه‌های ما برای استان کرمانشاه که ذخایر قابل توجهی از قیرطبیعی دارد، فرآوری این محصول و جلوگیری از خام فروشی آن بود.

وی ادامه داد: در همین راستان پروژه‌ای تعریف کردیم که با استفاده از دانش بومی و فناورانه بتوانیم قیرطبیعی را به کربن فعال تبدیل کنیم که در بسیاری از صنایع شیمیایی، تولید لوازم خانگی، صنایع دفاعی و ... کاربرد دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، طیبی با بیان اینکه در مرحله اول و به صورت پایلوت تولید 100 تن در سال کربن فعال به نتیجه رسیده، یادآور شد: بنا داریم واحد تولید کربن فعال با ظرفیت دو هزار تن در سال را در کرمانشاه راه‌اندازی کنیم که علاوه بر تامین نیازهای کشور می‌تواند بعد صادراتی هم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، این مجموعه نیز در صورت تامین مالی تا اوایل سال آینده راه‌اندازی شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]