ثبت‌نام المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو آغاز شد

ثبت‌نام-المپیاد-دانش‌آموزی-علوم-و-فناوری-نانو-آغاز-شد
کد خبر : 97259
سینا پرس : ثبت ‌نام در یازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو از امروز دوشنبه دوم دی ماه آغاز شد.

یازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت آموزش و پرورش و با هماهنگی باشگاه دانش‌پژوهان جوان و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود.

متقاضیان ثبت‌‏نام در یازدهمین المپیاد علوم و فناوری نانو می‌توانند از امروز دوشنبه دوم دی تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سایت باشگاه نانو به نشانی www.nanoclub.ir، نسبت به ثبت نام گروهی (توسط نهادهای ترویجی مورد تایید ستاد نانو) و یا انفرادی اقدام کنند.

این دوره از المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو مشابه دوره گذشته در سه مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول، در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ به‌ صورت همزمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی، مرحله دوم، در تیر ماه ۱۳۹۹ و در قالب یک آزمون کتبی تستی-تشریحی و مرحله سوم، در شهریور ماه ۱۳۹۹ و به صورت یک اردوی علمی، آموزشی و رقابتی است.

هزینه شرکت در المپیاد نانو برای ثبت نام انفرادی و گروهی ۳۰ هزار ریال است و دانش‌آموزان پایه‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم که تابعیت ایرانی دارند، مجاز به شرکت در آزمون هستند. نهادهای آموزش و پرورش اعم از پژوهش‌سراها و ادارات شهرستان‌ها می‌توانند از طریق سایت باشگاه نانو برای ثبت نهاد ترویجی و ثبت نام گروهی دانش‌آموزان اقدام کنند.

"مقدمه‌ای بر علم فناوری نانو"، "نانو مواد"، خواص نانو مواد"، "روش‌های ساخت و تولید نانو مواد"، "روش‌های مشخصه‌یابی نانو مواد"، "کاربردهای فناوری نانو" و "ایمنی" از جمله سرفصل‌های آزمون مرحله اول المپیاد علوم و فناوری نانو اعلام شده است.

این المپیاد به عنوان یک رویداد نخبگانی، به تایید بنیاد ملی نخبگان رسیده و برگزیدگان این المپیاد از امتیازها و حمایت‌های این بنیاد برخوردار می‌شوند.

دانش آموزانی می‌توانند در این المپیاد شرکت کنند که در سال جاری تحصیلی در یکی از پایه‌های تحصیلی نهم تا دوازدهم که در تمامی رشته‌های تحصیلی مشغول به تحصیل باشند. همچنین دانش‌آموزان در دوره متوسطه نباید وقفه و یا ترک تحصیل داشته باشند.

شرط ورود به مرحله دوم کسب بیش از ۵۰ درصد میانگین نمره ۵ نفر اول آزمون مرحله اول تعیین شده و شرط ورود به مرحله سوم این است که ۱۰ درصد از نمره داوطلب در ارزیابی مرحله دوم و انتخاب ۳۰ نفر بر اساس نمره نهایی در مرحله اول محاسبه خواهد شد.

بر اساس آیین‌نامه این المپیاد ۱۰ درصد از نمره داوطلب برای انتخاب برگزیدگان نهایی در مرحله سوم (انتخاب دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز) بر اساس نمره نهایی داوطلب در مرحله دوم خواهد بود.