بررسی دانشگاه استنفورد؛

سهم مشاغل هوش مصنوعی از کسب و کار ۵ برابر شد

سهم-مشاغل-هوش-مصنوعی-از-کسب-و-کار-۵-برابر-شد
کد خبر : 97236
سهم مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۹ در آمریکا پنج برابر شده است.

با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می‌توان در عرض یک دقیقه الگوریتم‌هایی برای پردازش تصاویر ابداع کرد. این در حالی است که چنین کاری در شرایط عادی توسط انسان با صرف ساعت‌ها وقت انجام می‌شود. از همین رو پیش بینی می‌شود که هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار دهد.

بررسی‌های دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد سهم مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۹ در آمریکا پنج برابر شده است.

سهم مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی نیز از ۰.۲۶ درصد کل مشاغل در نه سال قبل به ۱.۳۲ درصد در اکتبر سال ۲۰۱۹ رسیده است. اگر چه این مشاغل هنوز سهم بسیار اندکی از دنیای کسب و کار را به خود اختصاص داده اند، اما محققان می‌گویند این سهم در سال‌های پیش رو رشد حیرت انگیزی خواهد داشت.

در میان مشاغل هوش مصنوعی، محبوب ترین مشاغل عبارتند از یادگیری ماشینی با سهم ۵۸ درصدی از کل مشاغل این بخش، طراحی الگوریتم‌های هوش مصنوعی با سهم ۲۴ درصدی، یادگیری عمیق با سهم ۹ درصدی و پردازش زبان‌های طبیعی با سهم ۸ درصدی.

اما سریع‌ترین رشد مربوط به یادگیری عمیق است که میزان اشتغال در این بخش از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ دوازده برابر شده است. این رشد برای الگوریتم‌های هوش مصنوعی پنج برابر، برای یادگیری ماشینی ۵ برابر و برای پردازش زبان‌های طبیعی دو برابر بوده است.

منبع:مهر