آمریکایی‌ها به تعطیلات مجازی می‌روند

آمریکایی‌ها-به-تعطیلات-مجازی-می‌روند
کد خبر : 97218
پیشرفت فناوری‌های ارتباطی باعث شده تا یک سوم آمریکایی‌ها ترجیح دهند رنج سفر را به جان نخرند و در تعطیلات کریسمس به صورت مجازی به دوستان و اقوامشان سر بزنند.

بررسی مؤسسه گیرهانگری نشان می‌دهد حدود یک سوم مردم آمریکا در هفته‌های آینده از محل زندگی خود تکان نخواهند خورد و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته ارتباطی با اعضای خانواده و نزدیکان خود در دیگر نقاط آمریکا در تماس خواهند بود.

اگر تا پیش از این اپلیکیشن‌هایی مانند اسکایپ، فیس تایم، وی چت ارتباطات از راه دور را تسهیل کرده بود، حالا از راه رسیدن هدست های واقعیت مجازی می‌تواند به این ارتباطات صوتی، جنبه‌ای بصری و ملموس ببخشد و آنها را جذاب‌تر از گذشته کند.

تحقیق مذکور که از طریق گفتگو با بیش از ۳۰۰۰ آمریکایی صورت گرفته، نشان می‌دهد حدود ۳۷ درصد از امریکایی‌ها در کریسمس امسال تعطیلات خود را به صورت مجازی سپری می‌کنند. دوری راه، گرانی بلیط، شلوغی جاده‌ها و فرودگاه‌ها و گرفتاری‌های شغلی و خانوادگی از جمله عوامل این تصمیم گیری بوده است.

از سوی دیگر باید توجه داشت متوسط مدت زمان صرف شده توسط افرادی که تصمیم دارند به صورت زمینی به دیدار اعضای خانواده و اقوام در نقاط دیگر امریکا بروند، حدود سه ساعت است. به بیان دیگر افرادی که با محل زندگی اقوام و اعضای خانواده خود فاصله زیادتری دارند بیشتر به دیدار آنها به صورت مجازی تمایل نشان می‌دهند.

در مجموع ۲۷ درصد پاسخ دهندگان دوری راه را عامل دیدار مجازی با اعضای خانواده و اقوام دانسته اند، ۱۹ درصد به هزینه بالای سفر و ۱۸ درصد به تمایل به استراحت شخصی و خلوت کردن با خود اشاره کرده اند. ۱۲ درصد هم گفته اند حتی در تعطیلات کریسمس نمی‌توانند شغلشان را ترک کنند.

۸۳ درصد افراد شرکت کننده در این تحقیق هم گفته اند اگر در ایام کریسمس به شدت احساس تنهایی کنند، در نهایت از همسایه خود می‌خواهند تا به خانه شان بیایند.

منبع:مهر