امنیت بیشتر حساب مشتریان بانک سینا با فعال سازی رمز دوم پویا

امنیت-بیشتر-حساب-مشتریان-بانک-سینا-با-فعال-سازی-رمز-دوم-پویا-
کد خبر : 97085
سینا پرس : در راستای امنیت بیشتر حساب های بانکی و مقابله با خطرات ناشی از افشای رمز دوم ایستای کارت های بانکی، انجام تراکنش های بدون کارت از ابتدای دی ماه فقط با رمز دوم پویا امکانپذیر خواهد بود.

در راستای سیاست های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور ارتقاء سطح امنیت تراکنش های بدون حضور کارت، این بانک نرم فزار تولید رمز یکبار مصرف کارت برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید و IOS را ارائه داده که هموطنان می توانند از وبسایت بانک به نشانی https://sinabank.ir دریافت و آن را نصب کنند.
در راستای کاهش مراجعات به شعب و تسهیل در دسترسی مشتریان گرامی به خدمات بانکی، امکان فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق اینترنت بانک سینا نیز فراهم شده و راهنمای راه اندازی نیز از طریق منوی رمز یکبار مصرف در صفحه اصلی وبسایت در دسترس قرار دارد.
همچنین با عملیاتی شدن سامانه هریم (هدایت رمز یکبار مصرف) توسط بانک مرکزی، این سامانه در بانک سینا نیز عملیاتی خواهد شد. با راه اندازی سامانه هریم، ضمن رفع دغدغه افراد فاقد گوشی هوشمند در خصوص رمز یکبار مصرف که به صورت پیامک ارسال می شود، امکانی جدید برای دارندگان گوشی های هوشمند نیز محسوب خواهد شد.
گفتنی است استفاده از راهکار پیامکی نیاز به فعال‌سازی ندارد اما لازم است مشتریان ارجمند از ثبت صحیح شماره همراه خود در بانک اطمینان حاصل کنند.‌