در چین؛

نخستین هیبرید خوک و میمون خلق شد

نخستین-هیبرید-خوک-و-میمون-خلق-شد
کد خبر : 96754
محققان چینی به امید فراهم کردن امکان پیوند اعضای حیوانات به انسان، نخستین هیبریدهای خوک و میمون را خلق کردند؛ گونه‌ای که عمر آن از یک هفته تجاوز نکرد.

«تانگ‌هایی» (Tang Hai) از اعضای آزمایشگاه دولتی سلول‌های بنیادی و زیست شناسی تولید مثل در پکن با همکاری تیم همراهش برای خلق این هیبریدها سلول‌های تغییر ژنتیکی داده شده میمون‌ را پیش از کشت به بیش از ۴ هزار رویان خوک تزریق کردند.

از این تعداد ۱۰ بچه خوک متولد شدند که تنها دوتای آن‌ها هیبرید بودند، به این معنا که بخشی از بافت قلب، کبد، ریه، طحال و پوست آن‌ها از سلول‌های میمون تشکیل شده بود. با این حال تمام این بچه خوک‌ها در عرض یک هفته جان خود را از دست دادند.

متخصصین دلیل شکست این آزمایش را نه در پیوند سلول میمون به خوک بلکه در فرآیند لقاح در خارج از بدن (IVF) می‌دانند زیرا فرآیند بارورسازی در خوک‌ها به خوبی انسان‌ها و دیگر حیوانات کار نمی‌کند.

این آزمایش دو سال بعد از آن انجام می‌شود که خوان کارلوس ایزپیسوا بلمونت دانشمند اسپانیایی در پروژه‌ای جنجالی در راستای خلق آمیژه انسان-خوک برآمد.

تانگ و تیمش اکنون به دنبال راه‌حلی جایگزین برای خلق حیوانات سالم حاوی حجم بالاتری از سلول‌های میمون هستند.با این حال هنوز بسیاری از دانشمندان با این آزمایشات و پیامدهای اخلاقی ناشی از خلق آمیژه و جانوران هیبرید مخالفند.

منبع:ایرنا