چاره‌ ای برای ریزش مو پیدا شد؛

کاهش ریزش ارثی موی سر با کمک کافئین

کاهش-ریزش-ارثی-موی-سر-با-کمک-کافئین
کد خبر : 93596
امروزه ریزش مو و ضعیف بودن ریشه مو مشکل بسیاری از افراد جامعه است. تاجایی که در ایران بیش از 50 درصد از افراد با مشکل ریزش مو مواجه هستند.

ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی در فرد می‌ شود که همین امر باعث شده تا برخی از شرکت‌ ها از این دغدغه اجتماعی استفاده کرده و باعرضه محصولاتی که صرفا جنبه هراس گریزی دارند، سودهای قابل توجهی را از آن خود کنند. محصولات این شرکت ها با فرمولاسیون های شیمیایی پیچیده و برچسب های بسیار جذاب مانند درمان قطعی ریزش مو، ترمیم بافت آسیب دیده سر یا حتی رویش مجدد مو امید بخش افرادی هستند که از ریزش موی سر رنج می‌برند. اما آیا نتایج حاصل از استفاده محصولاتشان با عناوین تبلیغاتیشان همخوانی دارد؟

دکتر کلنک سرپرست تیم تحقیقات دکتر ولف با آزمایش به روی فرمول‌ های گوناگون جهت مقابله با ریزش مو و درمان این معضل، سرانجام نظریه‌ای متفاوت با استفاده از کمپلکس کافیین ارائه داده است.

وی می گوید: کافئین یک ماده بسیار فعال و محرک است و همانطور که باعث بهبود عملکرد و توان افراد می شود؛ مصرف موضعی آن باعث ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می ‌شود. وقتی ریشه های مو تحلیل رفته و ضعیف می شوند کافئین به یاری آنها می‌آید.

دکتر کلنک در مورد عملکرد دقیق کمپلکس کافئین می‌گوید: کمپلکس کافئین ریشه های مو را در برابر تاثیر عوامل مخربی مانند هورمون تستسترون حفاظت می‌کند و در صورتی که این اثر حمایتی وجود نداشته باشد، فاز رشد موها کوتاه تر شده و شاهد ریزش زود هنگام موها خواهیم بود.

وی معتقد است: کمپلکس کافئین با مهار عوامل مخرب، موجب طولانی تر شدن فاز رشد موها می‌شود که در نتیجه آن ریشه های مو، طولانی مدت به رشد و نمو خود ادامه می‌دهند. از دیگر مزایای استفاده از شامپوهای تخصصی حاوی این ماده می توان به قدرت جذب آنها اشاره کرد.