با کسب ۴ مدال طلا و نقره محقق شد؛

افتخار آفرینی تیم دانشجویان صنعتی شریف در مسابقات ریاضی

افتخار-آفرینی-تیم-دانشجویان-صنعتی-شریف-در-مسابقات-ریاضی
کد خبر : 93537
سینا پرس : تیم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره، رتبه سیزدهم را در بیست و ششمین مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی به دست آورد.

 تیم چهار نفره‌ ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی میرامید حاجی‌میرصادقی موفق به کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاههای شرکت کننده در بیست و ششمین مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی(IMC) شد.

فاطمه سجادی و امین فتح‌پور مدال طلا (جایزه اول) و علی دائی‌نبی و محمدرضا امینیان مدال نقره (جایزه دوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی(۲۰۱۹ IMC ) با شرکت بیش از ۷۰ تیم از دانشگاههای کشورهای مختلف از ۶ تا ۱۲ مردادماه در کشور بلغارستان برگزار شد و تیم‌های دیگری از دانشگاهای صنعتی امیر کبیر و خواجه نصیرالدین طوسی نیز در این مسابقات شرکت کردند.

تیم دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت کننده در این مسابقات، روز یکشنبه ۱۳ مردادماه به کشور بازگشت.

امیر دانشگر رئیس دانشکده‌ علوم ریاضی در خصوص سطح این مسابقات، گفت: مسابقات IMC از معتبرترین مسابقات بین‌المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه ساله تیم‌هایی از برترین دانشگاه‌های جهان در این مسابقه به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، دانشجویانی از دانشگاه‌های مطرح دنیا چون؛ بن، HSE، سن‌پترزبورگ، ETH زوریخ، کمبریج و چارلز حضور داشته و با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت دانشگاه بن از آلمان، دانشگاه HSE از روسیه و دانشگاه کمبریج از انگلیس برترین رتبه‌ها را در بین تیم‌های دانشگاههای شرکت کننده بدست آوردند.

رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن قدردانی از حمایت مسئولین دانشگاه جهت اعزام این تیم یادآور شد: خوشبختانه مسئولین دانشگاه در دو سال اخیر علی‌رغم برخی محدودیت‌ها نهایت تلاش و همکاری خود را جهت حضور تیم‌های دانشگاه در مسابقات ریاضی داشته‌اند و سهم کمک‌های مسئولین به ویژه رئیس دانشگاه در سالهای اخیر پررنگ‌تر شده است.

دانشگر به سابقه‌ی ۲۰ ساله‌ی حضور دانشجویان دانشکده‌ علوم ریاضی در این مسابقات معتبر اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰ سال است که دانشجویان دانشکده‌ی علوم ریاضی توانسته‌اند با حضور در این مسابقات برای دانشگاه و کشور افتخارآفرینی کنند و کسب رتبه سوم این مسابقات نیز در کارنامه‌ی تیم‌های دانشجویی اعزام شده به مسابقات دیده می‌شود.

میرامید حاجی‌میرصادقی سرپرست تیم اعزامی به مسابقات نیز در خصوص نحوه‌ انتخاب دانشجویان جهت حضور در این رقابت‌ها، گفت: مرحله‌ مقدماتی این مسابقه با برگزاری آزمون دو روزه‌ای در دانشکده انجام شد و از میان ۴۰ دانشجوی داوطلب مقطع کارشناسی، چهار نفر بالاترین امتیاز را کسب کرده و توسط کمیته‌ مسابقات جهت اعزام به بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی معرفی شدند.  

وی به سطح بالای مسابقات و تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها اشاره کرد و افزود: تیم چهار نفره‌ دانشگاه صنعتی شریف در آزمونی دو روزه به ۱۰ سوال تشریحی طرح شده، پاسخ دادند و در نهایت موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره این مسابقات معتبر شدند.