اقامت در هر نقطه از جهان با پناهگاه خورشیدی

اقامت-در-هر-نقطه-از-جهان-با-پناهگاه-خورشیدی
کد خبر : 8524
یک شرکت معماری در اسلواکی پناهگاه کوچک قابل حملی طراحی کرده که قدرت خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین می‌کند و دارای سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران نیز هست.

 پناهگاه ECOCAPSULE که توسط شرکت Nice Architects ساخته شده، تمامی امکانات ضروری را دارد و با طول 4.5 متر و عرض 2.4 متر، مکانی راحت برای اقامت دو فرد بزرگسال است.این اقامتگاه قابل حمل دارای تخت تاشو، دو پنجره بزرگ، مکان کار و صرف غذا، سرویس بهداشتی و آشپزخانه است. از دیگر امکانات ECOCAPSULE باید به سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران اشاره کرد.

این مکان تخم‌مرغی شکل دارای یک باتری 9744 وات در ساعت، توربین بادی 750 واتی و 2.6 متر مربع سلول‌های خورشیدی پربازده است که می‌تواند برای حدود یک سال، انرژی لازم برای زندگی در هر منطقه از جهان که از نور خورشید برخوردار است، تامین کند. این سیستم هیبریدی، انرژی پناهگاه را در زمان‌هایی که باد و انرژی خورشیدی کاهش می‌یابد، تامین می‌کند.

هر یک از این اقامتگاه‌ها 1500 کیلوگرم وزن دارند و می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌های بالقوه از اقامتگاه در مناطق مصیبت‌زده گرفته تا ایستگاه‌های تحقیقات علمی مورد استفاده قرار بگیرند.

به گزارش ایسنا،نمونه پیش‌ساخت این اقامتگاه در فستیوال پیشگامان وین ارائه شده و قرار است از اواخر سال جاری، فروش آن به قیمت 2383 دلار آغاز شود.