راه اندازی کلینیک فوق تخصصی واریس در جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران

راه-اندازی-کلینیک-فوق-تخصصی-واریس-در-جهاددانشگاهی-علوم-پزشکی-تهران
کد خبر : 7205

 نقشه برداری دقیق از سیستم وریدی در بیماران مبتلا به واریس و به کارگیری روش های نوین درمانی از جمله استفاده از امواج لیزر، رادیو فرکانس و یا میکرو اسکلروتراپی از جمله خدمات فوق تخصصی کلینیک واریس است که به تازگی در مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران راه اندازی شده است.

به گزارش ایرنا از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر محمد نظری، فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله ای و عروقی گفت: واریس پا از اختلالات عروقی بسیار شایع است. وریدها سیاهرگ های عروقی هستند که خون را از اعضای بدن به قلب هدایت می کنند همچنین وریدهای واریسی ، وریدهای زیر پوست پاها هستند که برجسته و پیچ خورده می شوند.

وی افزود: واریس معمولا تهدید جدی برای سلامت بدن نیست اما گاهی می توانند موجب مشکلاتی شوند. از سوی دیگر از نظر زیبایی برای بعضی از بیماران مشکل ساز است.

نظری بیان کرد: عواملی از قبیل چاقی، بارداری، زمینه ارثی و حتی مشاغلی که نیازمند ایستادن طولانی مدت هستند خطر ابتلا به واریس را افزایش می دهند.

وی با اشاره به علائم شایع واریس اظهار کرد: این علائم شامل احساس سنگینی، سوزش، خستگی و یا درد در پاها و خارش روی عروق واریسی هستند و علائم جدی تر شامل ورم پاها ، تغییرات پوستی پاها از قبیل تغییر رنگ، خشکی و نازکی پوست ، التهاب، پوسته ریزی و زخم است.

وی با بیان اینکه اقدامات اولیه در درمان واریس استفاده از جوراب واریس و توصیه به تغییر در سبک زندگی است گفت: امروزه با پیشرفت دانش و تجهیزات پزشکی ، تحولی شگرف در درمان این بیماری حاصل شده است و هم اکنون جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در راستای ارائه این درمان های نوین و موثر، اقدام به تاسیس کلینیک واریس در مرکز جامع ترمیم زخم کرده است.

این فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی افزود: در این کلینیک با استفاده از تجهیزات تصویربرداری ، نقشه برداری دقیق از سیستم های وریدی جهت یافتن عروق بیمار انجام می شود سپس با توجه به شرایط بیمار ، درمان های مناسب شامل مشاوره درمان با استفاده از امواج لیزر و رادیو فرکانس و یا میکرو اسکلروتراپی با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز به کار می رود.