دورترین کهکشان کیهانی شناسایی شد

دورترین-کهکشان-کیهانی-شناسایی-شد
کد خبر : 7078
ستاره شناسان موفق به شناسایی و کشف دورترین کهکشان جهانی در فاصله ۱۳.۱ میلیارد سال نوری شدند ، کهکشانی که تاکنون دیده و شناسایی نشده بود.

به گزارش مهر، تصویری که مشاهده می کنید متعلق به یک کشف مهم است که ستاره شناسان را از چگونگی آغاز فعالیت یک کهکشان که تاکنون دیده و کشف نشده بود، آگاه می سازد.این کهکشان در گذشته نیز توسط تلسکوپ های هابل و  Splitzer شناسایی شده بود اما اکنون فاصله آن کشف شده تا بتوان از چگونگی شکل گیری کهکشان ها در دوران کودکی جهان اطلاعات جدیدی را در اختیار داشت.

کارشناسان از این ستاره با عنوان دورترین کهکشانی یاد می کنند که تاکنون شناخته شده است. ستاره شناسان معتقدند کهکشان های بزرگ در تاریخ ابتدایی جهان وجود داشته اند و این کهکشان ها دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به کهکشان های امروزی هستند. ستاره شناسان معتقدند، رنگ های متفاوتی که از تصاویر کهکشان های اولیه مانند تلسکوپSplitzer را در اختیار دارند، می توانند شواهدی از شکل گیری ستارگان عظیمی باشند که با گاز اولیه حاصل از این کهکشان ها حاصل شده اند.

ستاره شناسان معتقدند رکورد دورترین کهکشان جهان مدت زمان زیادی در اختیار این کهکشان جدید نخواهد بود زیرا در سال ۲۰۱۸ میلادی تلسکوپ متفاوت «جیمز وب»به فضا فرستاده خواهد شد که می تواند اطلاعات بیشتری را در رابطه با کهکشان های جدید یا شناسایی اجرام متفاوت را در اختیار کارشناسان فضایی قرار دهد.