سیا ابر پردازشی خود را با اهداف تجاری توسعه می‌دهد

سیا-ابر-پردازشی-خود-را-با-اهداف-تجاری-توسعه-می‌دهد
کد خبر : 70697
سازمان جاسوسی آمریکا ' سیا' به منظور حفظ توانایی‌های خود در فضای دیجیتالی، ابر پردازشی خود را که با اهداف تجاری در سال 2013 میلادی با کمک شرکت آمازون راه اندازی کرد، توسعه می‌دهد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،به گفته ترزا اسمتزر یکی از مدیران اداره نوآوری دیجیتال سی آی ای، بهره‌مندی از یک فضای پردازش ابری امن شیوه عملکرد این سازمان را متحول کرده است.
یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان‌های دولتی و عمومی و به‌طور خاص سازمان‌های اطلاعاتی که سیا در راس آ‌ن‌ها قرار دارد، همگام شدن این استاراپ‌ها است. استارتاپ ها دارای فرهنگ نوآوری مستمر هستند و این رویکرد همواره موقعیت آن‌ها را در خط مقدم بازار حفظ می‌کند.
در سال 2013 راه‌اندازی ابر تجاری سی‌آی‌ای اقدامی بسیار پرخطر بود و هیچ تضمینی برای عملکرد صحیح آن وجود نداشت اما اکنون این سازمان موفق شده است بخش عظیمی از حجم کاری خود را به این ابر پردازشی منتقل کند و قابلیت‌هایی را به دست آورد که پیش از این یک رویا بود.
هفته گذشته سی آی ای به یک دیتاسنتر محرمانه متصل شد که تمام 16 سازمان اطلاعاتی آمریکا در تمام سطوح اطلاعاتی به‌طور زنده با آن ارتباط دارند و برای اولین بار مجموعه واحدی از ابزارها به همراه آخرین فناوری ها و قابلیت انعطاف‌پذیری لازم برای پاسخگویی سریع به‌طور مشترک در اختیار این سازمان‌ها قرار گرفته است.