موفقیت پروژه آلفابت؛

آلفابت با پروژه Loon بالون‌های اینترنت LTE را به آسمان پورتوریکو ارسال کرد

-آلفابت-با-پروژه-Loon-بالون‌های-اینترنت-LTE-را-به-آسمان-پورتوریکو-ارسال-کرد
کد خبر : 69065
شرکت آلفابت موفق شد تا از طریق پروژه Loon بالون‌های اینترنت LTE را به پورتوریکو که پس از گذشت تقریباً چهار هفته از طوفان ماریا، با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، ارسال کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از کلیک،شرکت آلفابت اعلام کرد با کمک سازمان‌های دولتی و غیردولتی توانسته است پروژه Loon را به سرانجام برساند و بالون‌های اینترنت پرسرعت LTE را به پورتوریکو ارسال کند.

یکی از شرکت‌هایی که از همان ابتدا در این طرح بشردوستانه با آلفابت به همکاری پرداخت، شرکت AT&T است که با اختصاص تجهیزات خود به این شرکت، کمک کرد تا پروژه Loon انجام بگیرد.

حال ساکنان این جزیره که موبایل‌هایشان از فناوری LTE پشتیبانی می‌کند، می‌توانند از طریق این بالون‌ها، متن ارسال کنند، وب گردی مختصری داشته باشند و وضعیت خود را به اطلاع سایر افراد برسانند.

شایان ذکر است؛ پروژه Loon از سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرد و هدفش برقراری ارتباط در نقاط مختلف دنیا است. پیش از این نیز آلفابت، پس از وقوع سیل در کشور پرو در سال گذشته میلادی، بالون‌های خود را به این کشور فرستاده بود. البته این شرکت اعلام کرد تاکنون هیچ یک از بالون‌های خود را به این سرعت به مقصد مورد نظر ارسال نکرده و در این راه از تمامی تیم‌هایی که به انجام این پروژه کمک کرده‌اند، قدردانی کرد.