ربات باغبان با قابلیت مقابله با آفات و آبیاری گیاهان از راه رسید

ربات-باغبان-با-قابلیت-مقابله-با-آفات-و-آبیاری-گیاهان-از-راه-رسید
کد خبر : 68992
امروزه کم نیستند افرادی که دوست دارند، باغچه یا باغ کوچکی داشته باشند تا در اوقات فراغت به آن رسیدگی کنند. اما مشغله های زندگی فرصتی برای این کار برایشان باقی نمی گذارد.

به گزارش  سیناپرس به نقل از مهر، با تولید یک ربات باغبان انجام چنین کارهایی ساده شده و کنترل وضعیت گلها و گیاهان به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته به سادگی ممکن است.این ربات که گاردن اسپیس نام دارد، کمتر از یک متر قد دارد و با استفاده از یک دوربین نظارتی چرخان ۳۶۰ درجه می تواند به طور آنی و لحظه به لحظه وضعیت تمامی گیاهان یک باغچه را کنترل کند.

کاربران با استفاده از یک برنامه تلفن همراه و با بهره گیری از شبکه های وای – فای می توانند ربات یادشده را به سادگی کنترل و مدیریت کنند و به عنوان مثال به آن دستور دهند باغچه را آبیاری کند.

تامین برق مورد نیاز این ربات با استفاده از نور خورشید صورت می گیرد و لذا تنها کافیست این ربات در محلی قرار بگیرد که نور آفتاب بر آن بتابد. ربات مذکور منطقه ای به وسعت ۹.۲ متر مربع را پوشش می دهد و البته خرید آن مستلزم ۲۳۹ دلار هزینه است.

با استفاده از برنامه همراه این ربات می توان سطح کلروفیل و دمای باغچه و حتی وضعیت خاک را کنترل کرد و با وارد کردن اطلاعات گیاهان کاشته شده، زمان بندی مناسب برای آبیاری و میزان این کار را هم از طریق ربات برنامه ریزی کرد.

ربات مذکور دارای دماسنج مادون قرمز، دوربین مادون قرمز و دوربین آر جی بی کنترلی است و در صورت شناسایی آفات و حشرات مزاحم با استفاده از حسگرهای حرکتی خود، آنها را با پرتاب و پاشیدن آب ترسانده و از باغچه دور می کند. فروش این ربات از اکتبر سال ۲۰۱۸ آغاز می شود.