به دلیل مشکلات موجود در خودروهای تولیدی؛

فراخوان‌های فیات-کرایسلر تمامی ندارد!

فراخوان‌های-فیات-کرایسلر-تمامی-ندارد!
کد خبر : 68873
یک مشکل رخ داده در پشت‌سری‌های فعال برخی از خودروها باعث شده گروه خودروسازی فیات-کرایسلر حدود نیم میلیون دستگاه از ساخته‌های خود را فراخوان کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از پدال، این فراخوان مدل‌های معینی از شاسی بلندهای جیپ لیبرتی 2012، کرایسلر 200 های مدل 2012 و 2013 و داج آونجرهای مدل 2012 و 2013 را شامل می‌شود. این خودروساز تخمین می‌زند حدود 470 هزار دستگاه از خودروهای یاد شده نیازمند بررسی باشند که 414134 دستگاه از آن‌ها در آمریکا تردد می‌کنند.


پشت‌سری‌های فعال برای کاهش ریسک حرکت ناگهانی و شدید سر سرنشینان جلو در تصادف‌های عقب خودرو طراحی شده‌اند. البته پس از گزارش NHTSA کمپانی فیات-کرایسلر فهمید که برخی از این سیستم‌ها به خاطر استفاده زیاد از خودرو با مشکل عملکردی مواجه شده‌اند.


مالکان خودروهای یاد شده از ماه آینده منتظر تماس فیات-کرایسلر به منظور مراجعه به نزدیک‌ترین نمایندگی و جایگزینی مدول های کنترل سیستم مورد بحث باشند.

هر سه خودرو مدت زمان زیادی است که از خط تولید خارج شده یا نسل جدید آن‌ها وارد بازار شده است. چروکی جدید جای شاسی‌بلند لیبرتی را در خط تولید جیپ گرفته درحالی‌که مدل‌های آونجر و 200 برای همیشه بازنشسته شده‌اند زیرا این دو کمپانی تمرکز بیشتری روی پیکاپ تراک ها داشته و توجه کمتری را روی خودروهای سفارشی کوچک‌تر که سود کمی دارند معطوف نموده‌اند.