ابداع فناوری جدید برای تولید تراشه های موبایلی ۸ نانومتری

ابداع-فناوری-جدید-برای-تولید-تراشه-های-موبایلی-۸-نانومتری
کد خبر : 68868
پس از همه گیرشدن استفاده از تراشه های ظریف ۱۰ و ۱۴ نانومتری در گوشی های هوشمند، حالا تلاش هایی برای تولید تراشه های تلفن همراه ۸ نانومتری با موفقیت انجام شده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،سامسونگ با موفقیت و برای اولین بار فرایند ذوب فلزات برای تولید تراشه های ۸ نانومتری را به سرانجام رسانده و قصد دارد باهمکاری شرکت کوالکوم تولید این تراشه ها را در آینده نه چندان دور ممکن کند. دو طرف قبلا هم در زمینه تولید تراشه های ۱۰ و ۱۴ نانومتری با هم همکاری داشته اند.

تراشه های ۸ نانومتری در مقایسه با تراشه های نسل فعلی تلفن همراه تا ۱۰ درصد کمتر انرژی مصرف می کنند و ۱۰ درصد هم فضای کمتری را اشغال می کنند.

فناوری به کار گرفته شده برای تولید این تراشه ها Low Power Plus (۸LPP) نام دارد و سامسونگ قصد دارد بعد از تکمیل آن از سال آینده میلادی تلاش ها برای تولید تراشه های ۷ نانومتری را نیز آغاز کند.

البته سامسونگ تنها شرکتی نیست که در این زمینه در حال فعالیت است. شرکت تایوانی TSMC نیز در تلاش برای تولید تراشه های تلفن همراه ۷ نانومتری است، اما گفته می شود فناوری ابداع شده توسط سامسونگ در این زمینه برتری آشکاری بر رقیب تایوانی خود دارد.