مرورگر مایکروسافت در شناسایی بدافزارها برتر از رقبا عمل کرد

مرورگر-مایکروسافت-در-شناسایی-بدافزارها-برتر-از-رقبا-عمل-کرد
کد خبر : 68735
بر خلاف تصورات قبلی مرورگر Edge مایکروسافت، در زمینه مقابله با بدافزارها و شناسایی حملات فیشینگ بهتر از رقبایی مانند کروم گوگل و فایرفاکس موزیلا عمل کرده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،بررسی های موسسه امنیتی NSS Labs نشان می دهد مرورگر یادشده که مرورگر اینترنتی پیش فرض ویندوز ۱۰ است، در زمینه بلوکه کردن ایمیل های فیشینگ بهتر عمل می کند و بدافزارهای مهاجم را با دقت بیشتری در مقایسه با فایرفاکس و کروم دفع می کند.

پژوهش های این موسسه نشان داده که مرورگر Edge به طور خودکار ۹۲ درصد از تمامی تلاش ها برای اجرای حملات فیشینگ را در محیط مرورگر شناسایی و دفع می کند و این رقم در مورد حملات موسوم به SEM به ۱۰۰ درصد می رسد.

مهاجمان با اجرای حملات SEM تلاش می کنند کاربران را به بارگذاری کدهای آلوده به بدافزار بر روی رایانه شان مجبور کنند. این کار با ارسال لینک سایت های آلوده به حساب های افراد در فیس بوک، توئیتر و غیره صورت می گیرد و در مواردی پیام های هشدار جعلی نیز برای اقناع کاربران برای آنها ارسال می شود.

در مقام مقایسه، کروم تنها ۷۴ درصد از حملات فیشینگ و ۸۸ درصد از حملات SEM را شناسایی و بلوکه می کند و این رقم در مورد فایرفاکس به ترتیب ۶۱ و ۷۰ درصد است و لذا مرورگر یادشده بعد از کروم در رتبه سوم قرار می گیرد.