میزهایی که تلفن همراه را بی سیم شارژ می کنند

میزهایی-که-تلفن-همراه-را-بی-سیم-شارژ-می-کنند
کد خبر : 6510
یک شرکت لوازم خانگی یک سری میز کار، میز ناهار خوری و لامپ وارد بازار می کند که می توانند تلفن های همراه را بی سیم شارژ کنند.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی سی نت ، این شرکت سوئدی ماه گذشته اعلام کرد که این در ساخت این سری جدید میز از فناوری شارژ بی سیم Qi استفاده شده است؛ به این ترتیب ابزارهای الکتریکی که بر روی این میزها و یا نزدیکی آنها قرار می گیرند می توانند به صورت بی سیم و بدون اتصال به پریز برق شارژ شوند.این سری جدید میز که شامل میز کار، میز ناهارخوری و میز پای تخت و چراغ مطالعه می شود ماه آینده به فروشگاه های اروپا و آمریکای شمالی عرضه می شود.

ژانت اسکجلموز مدیر یکی از بخش های این شرکت لوازم خانگی به نام ایکیا گفت: در تحقیقات و بازدیدهای خانگی متوجه شدیم که آشفتگی هایی که بر اثر قاطی شدن سیم دستگاه های برقی ایجاد می شود، برای مردم ناخوشایند است.

وی افزود: همچنین مردم همواره نگران یافتن شارژر و خالی شدن شارژ تلفن همراه خود هستند؛ درحالیکه راه حل های ابتکاری ما که شامل ادغام شارژ بی سیم به وسایل خانگی می شود زندگی را در خانه راحت تر می کند.مبتکران فناوری Qi می گویند: Qi یک نوع شارژ بی سیم است که به بیشترین اندازه از آن استفاده می شود و می تواند در سه هزار مکان عمومی در سراسر جهان استفاده شود.