افزایش تصاعدی نرخ رشد بازار جهانی نانولوله های کربنی تا سال 2023

افزایش-تصاعدی-نرخ-رشد-بازار-جهانی-نانولوله-های-کربنی-تا-سال-2023
کد خبر : 32702
سینا پرس : بررسی ها نشان می دهد، انتظار می رود ارزش بازار جهانی نانولوله های کربنی با نرخ رشد ترکیبی ناخالص سالیانه 22.1 درصد در بین سال های 2023-2015 تا سال 2023 به 6.81 میلیارد دلار افزایش یابد.

بر اساس گزارش جدیدی که توسط شرکت ترنس پرنسی مارکت ریسرچ (Transparency Market Research) منتشر شده است، به دلیل افزایش تقاضا از جانب صنایع متعدد، نرخ رشد بازار جهانی نانولوله های کربنی به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت.

طبق این گزارش، ارزش بازار جهانی نانولوله های کربنی در سال 2014 میلادی 1.13 میلیارد دلار بوده است که انتظار می رود با نرخ رشد ترکیبی ناخالص سالیانه 22.1 درصد در بین سال های 2023-2015، تا سال 2023 به 6.81 میلیارد دلار افزایش یابد.
افزایش میزان تقاضا برای نانولوله های کربنی (CNT) در بخش های کامپوزیت ها، الکتریسیته و الکترونیک و کاربردهای انرژی، پیش ران اصلی بازار جهانی نانولوله های کربنی است. نانولوله های کربنی 20 برابر محکم تر از فولاد و در عین حال وزن آن 5 برابر کمتر است. همچنین به خاطر وزن سبک نانولوله های کربنی، میزان تقاضا برای این مواد در صنایع هوافضا، دفاعی و الکترونیک نیز در حال افزایش است.
طی چند سال گذشته از نظر میزان تقاضا، کشورهای حوزه اقیانوس آرام در بازار نانولوله های کربنی پیشگام بوده اند. این منطقه بیش از 40 درصد سهم تقاضای جهانی CNTs را در سال 2014 میلادی به خود اختصاص داده بود.
پیش بینی می شود که طی دوره پیش بینی این روند استمرار داشته باشد. افزایش میزان تقاضا برای CNTs در بخش های کامپوزیت، انرژی، الکترونیک، الکتریسیته و سایر صنایع از پیش ران های اصلی بازار نانولوله های کربنی در کشورهای حوزه اقیانوس آرام محسوب می شود.
همچنین برآورد می شود که میزان تقاضای کشورهای آمریکای شمالی و اروپا نیز برای CNTs به خاطر داشتن سیاست های مناسب در این حوزه افزایش یابد.