دعوا بر سر ساخت اولین فضاپیمای توریستی

دعوا-بر-سر-ساخت-اولین-فضاپیمای-توریستی
کد خبر : 17247
با نزدیک شدن به مراحل حساس ساخت فضاپیما بین شرکت‌های فضایی رقیب، دعوا و رجزخوانی در کنفراس‌ها بین مدیران این شرکت‌ها بالا گرفته است.
 به تازگی رقابت بین سه شرکت بزرگ فناوری برای ساخت اولین سفینه فضایی نسل آینده به شدت بالا گرفته است.
 
شرکت آمازون با هدایت جف بزوس و شرکت ویرجینیا گالاکیتک با هدایت سر ریچارد برانسون و شرکت خودروسازی تسلا با هدایت ایلان ماسک در حال تلاش برای ساخت موشک فضایی با کاربرد تحقیقاتی و توریستی هستند.
 
شرکت آمازون در نظر دارد یک موشک فضایی به نام megarocket تولید کند که پروازی مستقیم به مدار کره زمین داشته باشد و بدون تغییر جهت دوباره به کره زمین فرود آید. هزینه ساخت موشک شرکت آمازون در حدود 200 میلیون دلار برآورد شده است. ساخت موشک و سفینه‌فضایی  آمازون در فلوریدای ایالات متحده در حال انجام است.
 
سفینه فضایی شرکت  خودروسازی تسلا به نام Dragon  توسط شرکت Spacex زیر مجموعه خودروسازی تسلا در حال ساخت است تا به حال چندین بار در پرتاب با شکست همراه بوده و کارشناسان امیدوار هستند این سفینه فضایی در سال 2017 پس از طی آزمایشات نهایی فضا‌نوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی انتقال دهد.
 
دعوا بر سر ساخت اولین فضاپیمای توریستی   تصاویر
 
شرکت خطوط هواپیمایی ویرجینیا گالاکتیک نیز به مدت چند سال است که بر روی ساخت یک سفینه فضایی با قابلیت انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی و فرود آنها به زمین و نیز حمل‌و‌نقل توریست‌های فضایی مبادرت ورزیده است.
 
دعوا بر سر ساخت اولین فضاپیمای توریستی   تصاویر
 
چندی قبل در یک پرواز آزمایشی فضاپیمای ویرجینیا گالاکتیک در ارتفاع کم در سطح کره زمین خطای انسانی و استفاده پیش از موعد از سیستم ترمز سبب سقوط این فضاپیما و مرگ کمک خلبان آن شد.
 
دعوا بر سر ساخت اولین فضاپیمای توریستی   تصاویر
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛رییس خطوط ویرجینیا گالاکتیک اعلام کرده پس از رفع مشکل ایمنی خود به همراه اعضای خانواده‌اش اولین مسافران توریستی جهت پرواز به ماورای جو زمین خواهند بود.
 
هر یک از 3 شرکت فوق تلاش دارد تا قبل از سایر رقبا امتحان سفر به فضا را مهیا کند.