دانشگاه ها باید کشور را به سمت اقتصاد بدون اتکا به نفت هدایت کنند

دانشگاه-ها-باید-کشور-را-به-سمت-اقتصاد-بدون-اتکا-به-نفت-هدایت-کنند
کد خبر : 16209
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت:حرکت به سمت دانشگاه های هزاره سوم و عدم اتکا به منابع نفتی و سایر ذخایر کشور ضروری است.

سید حسن هاشمی در مراسم اختتامیه هفتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور ضمن توصیه به ازدواج به دانشجویان از آنان خواست از مشی و سیره زندگی بزرگان دین در بهره مندی از صداقت و شجاعت الگو بگیرند.
وی با بیان اینکه همه ما باور داریم که کشور را باید خودمان بسازیم از دانشجویان خواست برای پیشرفت کشور از هیچ کوششی دریغ نکنند و تلاش افراد نخبه و دانشجویان در این مسیر را تلاش ارزشمندی برشمرد.
وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان علوم پزشکی گفت: شما جزو افراد ارزشمندی هستید که به ایرانی بودن خود افتخار می کنید و علاوه بر درد خودتان درد جامعه و مردم را دارید و نسبت به سرنوشت مردم حساس هستید و این بزرگترین غرور و افتخار است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه سرمایه کشورها در دانش ملت ها و نیروی انسان متخصص گفت: باید امروزه به سمت خلق ثروت از طریق تولید علم گام برداشت.
هاشمی همچنین به دانشجویان توصیه کرد که قدر دوران دانشجویی را بدانند و گفت: دوران دانشجویی روزهای پرنشاطی است که باید تلاش کنید از آن بهترین بهره را ببرید.
وی همچنین دانشجویان را ترغیب کرد تا بیشتر به فعالیت های گروهی بپردازند و تاکید کرد: امروز در دنیا کار فردی پذیرفته نیست و باید کار تیمی کرد همانند کاری که شما دارید انجام می دهید که باید آن را ادامه دهید.
وزیر بهدشت حضور در المپیاد را فرصتی برای اثرگذاری بیشتر و وا داشتن افراد به تلاش و تکاپوست دانست و گفت: امروز دنیا به دنبال رسیدن به مرجعیت علمی است و باید همدل باشید و کار تیمی بکنید تا در کشور نیز بتوانیم به مرجعیت علمی دست پیدا کنیم.
وی خواستار تقویت المپیادهای علمی، ورزشی و فرهنگی شد و از حمایت وزارت بهداشت در برگزاری این المپیادها و نیز لزوم برگزاری آن ها در فواصلی نزدیکتر از یکبار در سال تاکید کرد.
وی گفت: برگزاری المپیادها یکی از اقدامات برای با نشاط کردن دانشگاه ها است.