ایجاد حفره امنیتی جدی در نسخه IE 11

ایجاد-حفره-امنیتی-جدی-در-نسخه-IE-11
کد خبر : 1523
براساس تازه ترین اطلاعات، یک حفره امنیتی جدی در نسخه اصلاح شده IE 11 به مهاجمان اجازه می دهد تا اعتبارنامه های ورودی کاربران را به سرقت ببرند یا از طریق وب سایت ها حملات سرقت هویت راه اندازی کنند.

به گزارش ایرنا از از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، این آسیب که دو سیستم عامل ویندوز 7 و 8.1 را تحت تاثیر قرار می دهد توسط محقق شرکت امنیتی Deusen افشاء شد. 

با توجه به جزئیات منتشر شده، آسیب پذیری IE به مهاجمان اجازه می دهد تا خط مشی های Same-Origin را دور زده و محتوی مخربی را به وب سایت تزریق و یا اسکریپتی را اجرا کنند.

این حملات نه تنها می تواند باعث شود تا حساب کاربران به سرقت برود بلکه مهاجم می تواند از کوکی ها و HTML به سرقت رفته در کمپین های سرقت هویت سوء استفاده کند.

برای انجام این حملات لازم است تا مهاجم قربانی را تشویق کند تا بر روی لینک مخربی که به یک وب سایت مخرب متصل است کلیک کند و وب سایت مذکور را مشاهده نماید. 

در پاسخ به این ادعاها، Tumblr Joey Fowler اظهار داشت که علاوه بر دور زدن خط مشی Same-Origin، این مشکل می تواند محدویت های استاندارد HTTP به HTTPS را نیز دور بزند.

مهندسان مایکروسافت به دنبال یافتن راه حلی برای برای برطرف کردن این آسیب پذیری می باشند.