شرکتهای دانش بنیان هنر و علوم انسانی فعال می شوند

شرکتهای-دانش-بنیان-هنر-و-علوم-انسانی-فعال-می-شوند
کد خبر : 13804
رئیس پارک علم و فناوری یزد از راه اندازی مرکز رشد فناوری های نرم در این پارک خبر داد و گفت: در این مرکز رشد شرکتهای فعال در حوزه های هنر و علوم انسانی حضور خواهند داشت.

داریوش پورسراجیان در گفتگو با مهر، افزود: طبق تفاهم نامه منعقد شده میان پارک علم و فناوری یزد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرکز رشد تخصصی علوم انسانی و هنر با عنوان مرکز رشد فناوری های نرم راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ۶۰ شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد در حوزه علوم انسانی و هنر فعالیت می کنند، تصریح کرد: امیداوریم مرکز رشد فناوری های نرم این پارک اواخر شهریورماه راه اندازی و افتتاح شود.

رئیس پارک علم و فناوری یزد تصریح کرد: از ۶۰ شرکت دانش بنیان فعال این پارک در حوزه علوم انسانی و هنر حدود ۲۵ شرکت رشد یافته هستند و این شرکت ها در حوزه فعالیت خود درآمدزایی دارند.

پورسراجیان درخصوص حمایت های پارک علم و فناوری یزد از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه علوم انسانی و هنر نیز گفت: باتوجه به اینکه بازار این نوع شرکت ها نهادهای دولتی هستند، بنابراین طی سال های گذشته تلاش شده تا این شرکت ها نیازهای نهادهای دولتی را برطرف کنند و براساس آن نیز بتوانند درآمدزایی داشته باشند.

وی تاکید کرد: به طور مثال شرکت های دانش بنیانی در این پارک هستند که آنها در حوزه انیمیشن فعالیت می کنند و پارک تلاش کرده ارتباط این شرکت ها با رسانه ملی را برقرار کند و زمینه فعالیت این نوع شرکت ها را نیز در کشور فراهم کند.