بابونه اینگونه اگزما را بهبود می‌بخشد

-بابونه-اینگونه-اگزما-را-بهبود-می‌بخشد
کد خبر : 1246
بابونه با تاثیر گذاری بر کار کرد کبد فرد، سیستم ایمنی بدن وی را تقویت می‌کند و از این طریق به بهبود اگزما در وی کمک می‌کند.
محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت:‌ تاثیر بابونه در بهبود اگزما از جمله مسائلی به شمار می‌رود که در طول تاریخ از طریق تجربه فهمیده شده است.
 
وی افزود: بابونه در کار کرد بهتر کبد فرد تاثیر می‌گذارد و بهبود کارکرد این عضو در بدن، سیستم ایمنی بدن وی را بهبود می‌بخشد و این گیاه بدین وسیله به بهبود اگزما در افراد کمک می‌کند.
 
این متخصص طب سنتی با اشاره به عملکرد بابونه در بهبود اگزما اظهار داشت: تاثیر بابونه در افراد مختلف در زمینه بهبود اگزما متفاوت است و تاثیر آن با توجه به مزاج افراد فرق می‌کند به عنوان مثال این گیاه در مزاج‌های گرم، سرد و متعادل تاثیرات متفاوتی برجای می‌نهد.
 
مینایی تصریح کرد:‌ چنانچه فردی با مزاج گرم از بابونه استفاده کند باعث تشدید اگزمای وی خواهد شد البته این گیاه را می‌توان با روش‌هایی که متخصص طب سنتی بر آن اشراف دارد برای این مزاج نیز به کار برد و افراد نباید تنها بر طبق میل خود و بدون تجویز پزشک از بابونه استفاده نمایند.