بازدید متخصصان و فعالان اقتصادی ترکیه از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی

بازدید-متخصصان-و-فعالان-اقتصادی-ترکیه-از-مرکز-ملی-ذخایر-ژنتیکی
کد خبر : 117018
سینا پرس : در بازدید متخصصان و فعالان اقتصادی کشور ترکیه از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، زمینه‌های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

پروفسور نظریه حکیم، از اندیشمندان و فناوران متخصص در زمینه زیست‌فناوری بیوفیزیک به همراه دو نفر از فعالان اقتصادی و تجاری‌سازی ترکیه در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ از بانک‌های زیستی و پروژه‌های فناورانه در حال انجام مرکز واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

در این بازدید دکتر رضا آذربایجانی، معاون علمی و فنی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات مرکز پرداخت و در خصوص کلکسیون‌های فعال و کاربردهای آنها توضیحاتی ارایه کرد. در ادامه این بازدید، مدیران بانک گیاهی و میکروارگانیسم‌ها در خصوص پروژه بذر هیبرید، تکثیر گیاهان از طریق فناوری کشت بافت، کلکسیون گیاهان درون شیشه‌ای بومی و همچنین کلکسیون‌های میکروبی ارزشمند و پرکاربرد، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود جهت همکاری مشترک دو کشور، توضیحاتی ارائه کردند.

براساس اعلام روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پروفسور حکیم نیز در خصوص حوزه فعالیت تیم همراه توضیحاتی ارائه و تأکید کرد که در حوزه گیاهی و بخش کشت بافت گیاهان زینتی، دو مجموعه می‌توانند همکاری‌های مشترک داشته باشند.