برای بیراهه نوردی؛

خودروی برقی جان سخت ساخته شد

خودروی-برقی-جان-سخت-ساخته-شد
کد خبر : 112741
یک شرکت تجاری خودروی برقی شش چرخ بزرگ و قدرتمندی را تولید کرده که برای بیراهه نوردی و عبور از کوهستان ها و آب و گل و لای مناسب است.

خودروی ای تی وی شرکت گرین اسکات ۳.۱ متر طول، ۱.۸ متر عرض و ۱.۲ متر ارتفاع دارد و لذا با استفاده از آن می‌توان از موانع مختلفی عبور کرد.

طراحی و تولید این خودرو از سال ۲۰۱۷ توسط گروهی از مهندسان روسیه آغاز شده است. یک پوشش محافظ بر روی بدنه خارجی این خودرو نصب شده تا از نفوذ آب به درون آن جلوگیری شود. بدنه خودروی یادشده از جنس پلی اتیلن ضد آب است و می‌تواند تا شش نفر را در خود جای دهد.

هر یک از چرخ‌های این خودرو به طور مستقل دارای کمک فنر هیدرولیکی، ترمز دیسکی هیدرولیک و موتور توپی برقی ۳ کیلو وات (۴ اسب بخار) هستند. بسته باتری این خودرو نیز در زیر صندلی راننده نصب شده است.

وزن این خودرو ۴۵۰ کیلوگرم بوده و فاصله آن از زمین در حین حرکت به ۴۵ سانتیمتر می‌رسد. این خودرو بر روی زمین می‌تواند ۸۰۰ کیلوگرم بار را حمل کند و در صورت شناور شدن بر روی آب ظرفیت حمل بار آن به ۱۲۰۰ کیلوگرم افزایش می‌یابد. حداکثر سرعت این خودرو ۷۰ کیلومتر در ساعت در خشکی و ۵ کیلومتر در ساعت در آب است. چرخ‌های این خودرو در درون آب می‌چرخند و در زیر بدنه آن قرار می‌گیرند.

قیمت این خودروی برقی ده هزار دلار است و با یک بار شارژ باتری می‌توان مسافتی ۱۰۰ کیلومتری را با آن پیمود. خودروی یادشده در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید.

منبع:مهر