محققان:

دود آتش‌سوزی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

دود-آتش‌سوزی-خطر-ابتلا-به-کرونا-را-افزایش-می‌دهد
کد خبر : 106839
برخی از کارشناسان هشدار می‌دهند که کیفیت نامناسب هوا ناشی از دود آتش سوزی خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

کارشناسان هشدار می‌دهند، دود آتش سوزی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد. 

همانطور که شعله‌های مرگبار آتش در  آن مریکا  ادامه می‌یابد و ده‌ها هزار نفر بر اثر آن آواره گشته‌اند، برخی از کارشناسان هشدار می‌دهند که کیفیت نامناسب هوا ناشی از دود آتش سوزی خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

برد اسپلبرگ، کارشناس ارشد پزشکی مرکز «Los Angeles County-USC»،  به سی‌ان‌ان گفت:«چندین مطالعه نشان داده است که همبستگی بین سطح بالاتری از آلودگی هوا و گسترش بیشتر و شدت بیشتر موارد کووید ۱۹ وجود دارد».

وی توضیح داد که قرار گرفتن در معرض آلودگی ممکن است حساسیت بافت ریه به عفونت‌های ویروسی را افزایش دهد.

«Rekha Murthy»، متخصص بیماری‌های عفونی و معاون امور پزشکی بیمارستان «Cedars-Sinai» در لس آنجلس گفت: دود ناشی از آتش سوزی می‌تواند ریه ها را تحریک کرده و باعث التهاب شود که بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می‌گذارد و درنهایت افراد را مستعد ابتلا به کرونا می‌کند.

دانیل برلانت، معاون سازمان آتش نشانی کالیفرنیا گفت: در مجموع ۲۸ آتش سوزی عمده ۴۳۷۵ مایل مربع در کالیفرنیا را سوزانده است و ۱۶ هزار آتش نشان در تلاش برای مهار شعله‌های آتش هستند. آتش سوزی های بزرگ در شمال شرقی ایالت واشنگتن نیز ادامه دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) نیز هشدار داده است که این آلودگی هوا می‌تواند همه گیری ویروس کرونا را افزایش دهد.

طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده تاکنون بیش از ۶.۴ میلیون عفونت و بیش از ۱۹۳۰۰۰ مرگ و میر ثبت کرده است .

علاوه بر این، حدود ۱۰۰ جامعه دانشگاهی در ایالات متحده در هفته‌های گذشته با بازگشت دانشجویان برای ترم پاییز، میزان بالایی از آلودگی به ویروس مذکور را داشته‌اند.

منبع:فارس