کد خبر : 99925 سه شنبه 27 اسفند 1398 - 13:12:30
-فناوری-تشخیص-چهره-در-سن-دیه-گوی-کنار-گذاشته-شد

فناوری تشخیص چهره در سن دیه گوی کنار گذاشته شد

پلیس ایالت سن دیه گوی آمریکا استفاده از فناوری تشخیص چهره را به علت مشکلات و کاستی‌های این فناوری برای شناسایی درست افراد کنار گذاشت.

فناوری تشخیص چهره کلیر ویو که مورد استفاده پلیس سن دیه گو بوده است، با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می‌کرد هویت افراد را با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته شناسایی کند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که دقت این فناوری بر خلاف ادعاهای اولیه چندان زیاد نبوده است.

ضعف این فناوری باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های فناوری و گروه‌های مدنی مدافع حقوق و آزادی‌های مردم در مورد کاستی‌ها و خطاهای آن هشدار دهند. در نهایت پلیس ایالت سن دیه گو نیز به جمع برخی پلیس‌های ایالتی دیگر در آمریکا پیوست که استفاده روزمره از فناوری تشخیص چهره کلیر ویو را متوقف می‌کنند.

علت اصلی توقف کاربرد این ابزار تشخیص چهره ضعف آن در شناسایی دقیق سیاه پوستان و زنان است. با توجه به اینکه ابزار یادشده بیشتر بر مبنای بررسی چهره‌ها و عکس‌های سفیدپوستان مذکر طراحی شده در شناسایی دقیق لاتین تبارها، آسیایی‌ها و سیاه پوستان ضعف‌های جدی دارد و این ضعف در مورد زنان لاتین، آسیایی و آفریقایی به اوج می‌رسد.

پلیس سن دیه گو اعلام کرده به علت ضعف الگوریتم‌های این سیستم در شناسایی بی طرفانه افراد دارای جنسیت‌ها و نژادهای مختلف آن را دیگر به کار نمی‌گیرد. بررسی تصاویر دوربین‌های امنیتی با این سیستم در صورتی که چهره فرد به صورت مستقیم و از روبرو در دوربین ثبت نشده باشد، نیز با مشکلات جدی مواجه می‌شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]