کد خبر : 9944 جمعه 29 خرداد 1394 - 17:18:03
برگزاری-نمایشگاه-بین-المللی-هنر-ایران-و-ترکیه

برگزاری نمایشگاه بین المللی هنر ایران و ترکیه

سیناپرس: نمایشگاه بین المللی هنر ایران و ترکیه از 26 ششم خرداد در شهر آنکارا آغاز به کار کرده و تا نهم تیر ماه ادامه خواهد داشت . در این نمایشگاه آثار منتخب دهها هنرمند خوشنویس ، نقاش و مجسمه ساز دو کشور به نمایش گذاشته می شود .

شهر آنکارا ، پایتخت ترکیه میزبان نمایشگاه هنری ویژه ای با عنوان نمایشگاه بین المللی  هنر ایران و ترکیه است . این نمایشگاه توسط چند هنرمند مشهور این کشور از جمله پرفسور آلایبی کار اوغلو Alaybey Karoğlu ، اورهان دوگرو Orhan Doğru نقاش مشهور اهل ترکیه و با همکاری امیر افشانی ؛ هنرمند ایرانی بر پا شده است . گفتنی است حمایت های مالی و پشتیبانی این نمایشگاه نیز بر عهده سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا قرار دارد .

بر پایه اطلاعات منتشر شده در این رابطه ، نمایشگاه فوق از تاریخ شانزدهم ماه ژوئن ( برابر با بیست و ششم خرداد ماه ) افتتاح شده و تا روز سی ام ماه ژوئن ( برابر با نهم تیر ) به فعالیت خود ادامه خواهد داد . در این نمایشگاه آثار مختلفی از جمله نقاشی ، مجسمه و خوشنویسی که توسط هنرمندان دو کشور خلق شده اند ، به نمایش گذاشته می شود .

در این نمایشگاه ، آثار هنرمندان برجسته ایرانی به همراه آثاری از 85 هنرمند اهل ترکیه به نمایش گذاشته شده و در حاشیه این نمایشگاه ، بحث و نقد آثار فوق نیز ارائه خواهد شد .

لازم به ذکر است ، روز گذشته نیز جلسه ای با حضور هنرمندان دو کشور و علیرضا بیگدلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ، در مرکز هنرهای معاصر شهرداری چانکایا Çankaya Municipality Contemporary Arts Center  بر گزار شد . همچنین  در راستای نمایش بخش های مختلف  این نمایشگاه روز گذشته منتخبی از آثار حسن حسین نژاد ( خوشنویس ) ، افکان بیاض ( نقاش ) و عظمت کارامان ( مجسمه ساز ) برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد .

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی برگزار کنندگان این برنامه ، امروز نوزدهم ژوئن ( برابر با بیست و نهم خرداد ماه ) آثاری از علی رضا آقا میری ، بلگین اونار دورماز Belgin Onar Durmaz ، راضیه کیانوش ، دورموش علی آکچا Durmuş Ali Akça ، اورن تورال Evren Tural ، تسمتین یاگچی Necmettin Yağcı و کافیر نصیبی Cafer Necibi به نمایش گذاشته شده و گالری های مربوط به این هنرمندان تا پایان فردا در نمایشگاه فوق الذکر ، قابل مشاهده است .

منبع

 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]