کد خبر : 98956 یکشنبه 27 بهمن 1398 - 12:11:55
پرتاب-استارلینک-به-تعویق-افتاد

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد؛

پرتاب استارلینک به تعویق افتاد

شرکت "اسپیس ایکس" اعلام کرد که پرتاب پنجمین سری از ماهواره‌های "استارلینک" به دلیل ایجاد مشکل در سوپاپ مرحله دوم موشک به تعویق افتاده است.

پرتاب ۶۰ ماهواره "استارلینک" به دلیل شرایط بد جوی به امروز موکول شده بود ولی شرکت "اسپیس ایکس" اعلام کرد که با توجه به بروز یک مشکل جدید در سوپاپ مرحله دوم موشک، تلاش بعدی برای پرتاب ماهواره‌های "استارلینک" فردا دوشنبه (۱۷ فوریه) انجام خواهد شد.

زمان پرتاب این ماهواره ۱۸:۵۵ امروز یکشنبه(۱۰:۲۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی) و محل پرتاب پایگاه "کیپ کاناورال"(Cape Canaveral) در فلوریدا اعلام شده بود که حال خبر رسیده این پرتاب ۲۴ ساعت به تعویق افتاده است.

این شرکت فضایی که در "کالیفرنیا" قرار دارد، قصد دارد در این ماموریت، ۶۰ ماهواره استارلینک را با موشک "فالکون ۹"(Falcon ۹) به مدار ارسال کند.

 مقامات اسپیس ایکس راجع به تعویق مجدد پرتاب استارلینک نوشته‌اند که تیم تحقیقاتی پروژه در حال بررسی دقیق‌تر سوپاپ مرحله دوم موشک هستند تا پرتاب فردا انجام شود.

آزمایش پیش از پرتاب موشک جمعه ۱۴ فوریه تکمیل شده بود و اسپیس ایکس امید داشت که این ماموریت شنبه انجام شود. ولی شرایط نامساعد جوی پرتاب را به امروز و در نهایت مشکل در موشک، پرتاب را به فردا موکول کرد.

ماهواره‌های "استارلینک" بخشی از برنامه "اسپیس‌ایکس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. 

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]