بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا؛

شیوع کشنده‌ترین نوع آنفولانزا در مقایسه با ۴۰ سال گذشته

کد خبر : 97665 شنبه 14 دی 1398 - 13:29:33

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا شیوع بیماری آنفولانزا و قربانیان آن در سال جاری را در مقایسه با ۴۰ سال گذشته بی سابقه خواند.

بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، میزان شیوع آنفولانزا در سال جاری نسبت به دهه‌های گذشته بی سابقه بوده و این بیماری در مقایسه با ۴ دهه پیش کشنده‌ترین آنفولانزا بوده است.

بر اساس آمارها، حداقل ۲۹۰۰ نفر از مردم آمریکا بر اثر ابتلا به آنفولانزا در فصل جاری جان خود را از دست داده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالت متحده آمریکا روز گذشته از افزایش ۸۰۰ نفری مبتلایان به این بیماری نسبت به هفته گذشته خبر داد و اعلام کرد: تاکنون حداقل ۶.۴ میلیون از شهروندان این کشور به آنفولانزا مبتلا شده و ۵۵ هزار نفر نیز بستری شده‌اند.

بنا بر اعلام پزشکان آمریکا، شمار مبتلایان به آنفولانزا به شدت رو به افزایش است و این فصل برای مردم آمریکا بسیار بد و دشوار خواهد بود.

هرچند که پزشکان شیوع این بیماری در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را مرگبار خوانده بودند اما با ادامه روند کنونی شمار قربانیان آنفولانزا در سال جاری بیش از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

بر اساس آمارهای منتشر شده، از ۲۸ ماه دسامبر تاکنون ۲۷ کودک بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و این رقم طی ۱۷ سال گذشته بی سابقه بوده است.

مراکز درمانی این کشور به منظور کاهش قربانیان این بیماری، از تمامی شهروندان بالای ۶ سال درخواست تزریق واکسن کرده‌اند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]