رئیس دانشگاه مطرح کرد؛

آمادگی دانشگاه امیرکبیر برای مشارکت در هوشمندسازی شبکه برق

کد خبر : 97551 سه شنبه 10 دی 1398 - 14:45:35

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: باتوجه به دستاوردهایی که این دانشگاه در حوزه هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون کسب کرده آمادگی دارد تا در اجرای طرح‌های ملی در این حوزه ها مشارکت کند.

سیداحمد معتمدی در چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم های قدرت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: توسعه حوزه اتوماسیون موجب می شود تا شغل بیشتری در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به هوشمندسازی شبکه برق افزود: هوشمند سازی شبکه برق موجب می شود تا تخصص های جدیدی وارد حوزه اشتغال شود. لازم است در حوزه هوشمندسازی شبکه برق فعالیت بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها در حوزه اینترنت اشیا پیشرفت های زیادی داشته اند، اظهار داشت: در این زمینه می توان به هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون اشاره کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در حوزه هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون به لحاظ تکنولوژی عقب نیستیم اما این موضوع باید در اولویت برنامه های کشور قرار گیرد.

معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه برق فعالیت های خوبی انجام داده است؛ بنابراین این دانشگاه آمادگی دارد در این حوزه با نهادهای مرتبط همکاری داشته باشد.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به دستاوردهای دانشگاه در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی این دانشگاه قادراست در طرح های ملی در این حوزه مشارکت کند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برگزاری کنفرانس های علمی موجب می شود تا موضوع کاربردی سازی و ارتباط با صنعت نهادینه شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]