کاهش مصرف آب با دوشی جدید

کد خبر : 97487 دوشنبه 09 دی 1398 - 10:28:40

یک شرکت سوئدی دوش آب جدیدی را تولید کرده که مصرف آب در زمان استحمام را تا ۷۵ درصد کاهش داده و در عین حال موجب کاهش کیفیت نظافت نیز نمی‌شود.

 دوش آب مذکور که توسط شرکت آلترد تولید شده دارای ابزار و امکاناتی برای کنترل شعاع ریزش آب، کنترل دقیق گرمای آب و نیز فشار آن است و فرد در حین استحمام با کنترل سه عامل مذکور می‌تواند مصرف آب را به شدت کاهش دهد.

در این دوش برای کاهش مصرف آب و صرفه جویی از قطر حفره‌های خروج آب کاسته نشده است. زیرا این کار باعث می‌شود آب با فشار زیاد به بدن برخورد کند و فرد را آزار دهد. در عوض خروج آب از نازل به شکل گنبدی در حال چرخش و دایره وار رخ می‌دهد و این خروج چرخشی آب باعث تبدیل آن به دانه‌هایی درشت می‌شود که به طور تصادفی بر روی نقاط مختلف بدن فرود آمده و پاکسازی کامل آن را تضمین می‌کنند.

همچنین در این دوش از کاهش سرعت و کم کردن فشار آب خودداری شده و روش پرتاب گنبدی شکل آب در عمل باعث افزایش سرعت آب شده است. اگر فرد احساس آلودگی بیش از حد داشته باشد، می‌تواند حالتی به نام موسمی را فعال کند که باعث افزایش حجم آب خروجی می‌شود و با این کار میزان آب در حال خروج به شکل گنبدی شکل افزایش می‌یابد. اما در این حالت نیز میزان مصرف آب ۵۰ درصد کمتر از دوش‌های عادی است.

نصب این دوش نیز بسیار ساده است و برای حفظ زیبایی از یک پوسته آلومینیومی و فلزی در آن استفاده شده است. قیمت و زمان عرضه این دوش هنوز اعلام نشده است.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]