هواشناسی اعلام کرد:

افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پر جمعیت

کد خبر : 97161 جمعه 29 آذر 1398 - 09:55:10

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد تا پایان هفته آینده در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و آرام را داریم. در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش تدریجی آلاینده‌های جوی رخ خواهد داد.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام این مطلب افزود: از اواخر روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بارش‌ها به شکل باران و برف خواهد بود.

وی افزود: امروز تهران آسمانی صاف همراه با غبار محلی خواهد داشت. حداکثر دما امروز ۱۳درجه بالای صفر و حداقل دما فردا صبح ۲ درجه بالای صفر پیش بینی شده است. حداقل دما امروز در تهران به منطقه مهرآباد مربوط بود که به ۳ درجه بالای صفر رسید.

سردترین مرکز استان ها در صبح امروز همدان و شهرکرد بود که دما در آن به ۱۱درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید. پس از این دو مرکز، استان زنجان با ۵ درجه زیر صفر و بجنورد و سنندج با ۶ درجه زیر صفر رکورددار سردترین مراکز استان بودند.

رفیعی اشاره کرد: روز گذشته گرم‌ترین مرکز استان بندرعباس با ۲۵ درجه بالای صفر، رشت ۲۰ درجه بالای صفر، بوشهر و گرگان ۱۹ درجه و ساری ۱۸ درجه بالای صفر گزارش شدند.

این کارشناس هواشناسی اعلام کرد: سردترین منطقه در کشور کوهرنگ با دمای ۲۱ درجه زیر صفر و پس از آن بوئین و میاندشت در استان اصفهان با ۱۶ درجه زیر صفر بودند و گرم‌ترین منطقه در کشور مربوط به زرآباد سیستان و بلوچستان  با ۲۹ درجه بالای صفر است.  

منبع: ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]