در ملاقات وزیر ارتباطات با وزیر تجارت خارجی و صنعت مالزی مطرح شد:

همکاری مشترک ایران و مالزی در زمینه هوش مصنوعی

کد خبر : 97157 پنج شنبه 28 آذر 1398 - 14:17:12

محمدجواد آذری جهرمی بعد از ظهر پنجشنبه در کوالالامپور با «دارل لایکینگ» وزیر تجارت خارجی و صنعت مالزی و مسئول مالزیایی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر ارتباطات که بامداد سه‌شنبه همراه با حسن روحانی تهران را به مقصد مالزی ترک کرد، عصر پنج‌شنبه _به وقت مالزی_ با «دارل لایکینگ» دیدار کرد.

در این دیدار طرفین ضمن مروری بر روند پیشرفت همکاری‌های دو کشور در قالب کمیسیون مشترک، توافق کردند کمیته های بانکی، گردشگری، قضایی و ارتباطات در زیرمجموعه کمیسیون مشترک تا اواسط ماه فوریه آینده (اواخر بهمن ماه) در کوالالامپور تشکیل شود تا به واسطه آن برای تسهیل و سرعت بخشیدن به روند همکاری های دو کشور راه حل های عملیاتی بیابند.

نتایج بررسی‌های این کمیته تا قبل از سفر رسمی نخست وزیر مالزی به تهران در بهار سال آینده مشخص خواهد شد.

ضمن این‌که مقرر شد جلسه کمیته تجارت ترجیحی ایران و مالزی نیز در اسرع وقت تشکیل گردد. طرفین همچنین از گسترش روابط در همه زمینه ها بر سرعت بخشیدن به روند مذاکرات میان دستگاه های اجرایی دو کشور تاکید کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان همچنین پیشنهاد همکاری دانشگاه های دو کشور در زمینه تحقیق و توسعه علمی مشترک هوش مصنوعی را به وزیر مالزیایی ارائه کرد که مورد استقبال طرف مالزیایی قرار گرفت و مقرر شد موضوع در دستور کار همکاری های دو کشور قرار گیرد.

منبع:ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]