رییس کنفرانس بین‌المللی پل؛

پایش سلامت پُل‌ها آغاز شده است

کد خبر : 97090 سه شنبه 26 آذر 1398 - 12:58:31

رییس پنجمین کنفرانس بین‌المللی پل گفت: پروژه‌های پایش سلامت پل‌ها را آغاز کرده‌ایم و اکنون در آزاد راه تهران - شمال در حال اجرا است اما با توجه به اهمیت موضوع باید ارتباط دانشگاه و مدیران دولتی در این زمینه بیشتر شود.

دکتر علیرضا رهایی در پنجمین کنفرانس بین المللی پل در دانشگاه صنعتی امیر کبیر اظهار داشت: در این کنفرانس با توجه به دعوتی که از همه محققان از کشورهای مختلف داشتیم به دلیل برخی مشکلات‌ عده ای از آنها نتوانستند در کنفرانس حضور یابند اما مقالات آنها ارائه می شود.
وی ادامه داد: از دهه ۷۰‌ اولین کنفرانس بین المللی پل آغاز برگزار شد و در سال ۶۹ که موضوع جنگ مطرح بود اما در همان شرایط نیز از ۱۴ کشور محققانی در این کنفزانس حضور یافتند و پیشرفت هایی نیز به دست آمد.
رییس کنفرانس بین المللی پل اظهار داشت: برای توسعه راه سازی و راه آهن سرمایه گذاری هایی انجام می شود و از مصالح و فناوری های نوین نیز استفاده می شود اما مساله مهم در این زمینه بازرسی، تعمیر و نگهداری است که مغفول مانده که با تعامل سازمان راه سازی به این موضوع اهمیت داده شده است.
دکتر رهایی تصریح کرد: ما با سازمان حمل و نقل، راه آهن و بنیاد مستضعفان همکاری مناسبی داشته ایم و زمینه خوبی برای ‌یک همکاری بین دانشگاهی شکل گرفته است که در این مسیر دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت و خواجه نصیر با ما تعامل خوبی داشتند.
وی تصریح کرد: ۲۱۷ چکیده مقاله به کنفرانس ارسال شد و پس از داوری کمیته علمی ۱۷۱ مقاله پذیرفته شد. همچنین برای مشکلات در خصوص خرابی پل‌ها کارگاه های آموزشی و فنی برگزار شده است و تجربیات موفقی در طراحی، ساخت، تعمیر و نگهدای پل‌ها داشته ایم.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر تصریح کرد: در این کنفرانس توسعه تعاملات بین‌المللی و حضور محققان از کشورهای مختلف زمینه همکاری مشترک را آغاز کرده است.
پنجمین کنفرانس بین‌المللی پُل ۲۶ و ۲۷ آذرماه با حضور اساتید و متخصصان داخلی و خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود؛ در این کنفرانس تعداد قابل توجهی مقاله از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، مالزی، کانادا و فرانسه دریافت شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]