مسابقه پهپادها با جایزه ۱ میلیون دلاری برگزار می شود

کد خبر : 96886 سه شنبه 19 آذر 1398 - 13:58:00

رقابت میان پهپادها در قالب "لیگ پهپادها" در حال برگزاری است که جایزه آن یک میلیون دلار پول نقد اعلام شده است.

امروزه رقابت میان پهپادها با کنترل خلبان‌ها از یک سرگرمی زیرزمینی به یک ورزش حرفه‌ای تبدیل شده است. تاکنون این رقابت‌ها با رهبری یک خلبان انجام می‌شد ولی در سری ۲۰۱۹، نوع جدیدی از این رقابت‌ معرفی شد و پهپادها به صورت خودران به رقابت پرداختند و از توسعه‌دهندگان پهپادها خواسته شد که بر سر یک جایزه نقدی ۱ میلیون دلاری با یکدیگر به رقابت بپردازند.

لیگ پهپادها رقابتی با چهار رویداد بود که در زمان همیشگی خود آغاز بکار کرد.

۹ تیم از سراسر جهان در افتتاحیه شرکت کردند که هرکدام نرم‌افزار هوش مصنوعی خود برای هدایت خودران پهپادهای مسابقه‌ای را توسعه دادند.

 تیم " MAVLab" از دانشگاه "دلفت" در اوایل سال جاری کوچک‌ترین پهپاد مسابقه‌ای دنیا را تولید کردند که حال به نتایج بزرگی دست پیدا کرده‌ و برنده سری اول رقابت شده‌اند.

این پهپاد در عرض ۱۲ ثانیه در آستین تگزاس مسیر مسابقه را طی کرد و ۲۵ درصد سریع‌تر از تیمی بود که در جایگاه دوم رقابت قرار گرفت.

پیشرفت در نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای پهپادهای خودران می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد که بسیار فراتر از برگزاری مسابقه‌ میان پهپادها است.

این نوع وسایل نقلیه کاربردهای گسترده‌ای دارند که از میان آن‌ها می‌توان به استفاده از پهپادها در عملیات های امداد و نجات، تحویل بسته و عملیات‌های نظارت و بررسی اشاره کرد.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]