موفقیت یک شرکت دانش بنیان؛

فرودگاه‌ها به تجهیزات ایران‌ساخت مجهز شدند

کد خبر : 96372 دوشنبه 04 آذر 1398 - 10:28:50

شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان با تکیه بر توان داخلی توانسته‌اند در ساخت و تولید برخی از تجهیزات فرودگاهی به دستاوردهای قابل توجهی دست یابند.

 آیدا پوری مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید تجهیزات ارتباطی فرودگاهی شامل سیستم سوئیچینگ برج مراقبت، سیستم‌های ارتباطی شرایط بحران فرودگاهی (ماهواره‌ای) و سیمولاتور برج مراقبت  گفت: نمونه مشابه محصولات تولیدی این شرکت در داخل تولید نمی‌شود و درگذشته نیز این تجهیزات که عموما تولید کشورهای اروپایی بود وارد کشور می‌شد که طی ۵ سال گذشته این شرکت تنها تامین کننده این تجهیزات در فرودگاه‌های کشور بوده است.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با تولید این تجهیزات به ازای هر سیستم مبلغ ۴۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور صورت گرفته است.

پوری در رابطه با کیفیت و استاندارد این قبیل تجهیزات گفت: به دلیل قواعد و پروتکل‌هایی که در مورد تجهیزات فرودگاهی وجود دارد برتری تکنولوژی در این تجهیزات وجود ندارد چرا که برای هر دو نوع تولید داخلی و خارجی این پروتکل‌ها ثابت است.

مدیرعامل شرکت درباره قیمت تمام شده تجهیزات ساخت داخل افزود: قیمت تمام شده تجهیزات داخلی بسیار پایین‌تر از نمونه مشابه خارجی است و در مواقعی قیمت تمام شده محصول داخلی یک دهم قیمت نمونه خارجی است.

وی درباره میزان فروش محصولات شرکتش گفت: در سال جاری حدود ۴ میلیارد تومان قرارداد برای تجهیز ۶ فرودگاه با شرکت فرودگاه‌های کشور انعقاد شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]