مردم زلزله زده آذربایجان شرقی زیر برف لرزیدند

کد خبر : 96266 سه شنبه 28 آبان 1398 - 09:19:17

بارش برف در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم این مناطق شده است، این در حالیست که هنوز بسیاری از مردم کانکس ندارند.

 بارش برف از شامگاه دوشنبه در سراب و میانه آغاز شده است و هنوز برخی از مردم مناطق زلزله زده در این سرمای زیر صفر درجه در چادر زندگی می کنند. البته دولت در این بین تصمیم گرفته که مردم به جای دریافت کانکس در خانه های اجاره ای ساکن شوند و اجاره بهای آنها را نیز به مدت ۶ ماه پرداخت کند که این طرح نیز چندان با استقبال مردم زلزله زده مواجه نشده است.

با اینکه عملیات آواربرداری در حال انجام است ولی بارش برف و سرمای هوا کار را بسیار سخت کرده است و با این حال نیروهای خدماتی و فنی در حال کار هستند.

واحدهای مسکونی موقت  ۱۲ تا ۱۵ متری نیز جهت اسکان موقت در حال ساخت است که هنوز آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست. طبق اعلام معاون سیاسی فرماندار شهرستان میانه آوار برداری در مناطق زلزله زده‌ میانه به طور کامل تمام نشده است.

گفتنی است در حال حاضر عملیات آوار برداری در روستاهای زلزله زده‌ی میانه توسط اکیپ‌های اعزامی انجام می‌شود و آوارهای کوچه و معابر جمع آوری شده، ولی آوار خانه‌های کهنه و فرسوده و ترک خورده به مرور زمان جمع آوری می شود.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]