کد خبر : 95630 پنج شنبه 02 آبان 1398 - 12:28:02
خودروی-برقی-خودران-مجهز-به-پهپاد-ساخته-شد

با شارژر هوش مصنوعی؛

خودروی برقی خودران مجهز به پهپاد ساخته شد

شرکت لکسوس در نمایشگاه اتومبیل توکیو از طرح اولیه یک خودروی برقی خودران مجهز به یک پهپاد رونمایی کرد. برای شارژ خودرو از هوش مصنوعی استفاده می شود.

شرکت لکسوس در نمایشگاه اتومبیل توکیو از طرح اولیه LF30-Electric concept رونمایی کرد. این خودرو سقفی شیشه ای و درهایی دارد که مانند خودروهای مک لارن باز می شوند. داخل خودرو نیز از فناوری کنترل قابلیت های مختلف با حرکات دست و سیستم واقعیت افزوده برای نشان دادن اطلاعات خودرو استفاده شده است.

صندلی های جلویی LF30-Electric concept شبیه صندلی های هواپیما هستند. صندلی های عقبی نیز مجهز به فناوری «ماهیچه مصنوعی» هستند تا مسافر راحتی بیشتری احساس کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، در این خودرو از فناوری های خودران نیز استفاده شده است. یکی از این قابلیت ها برای حفظ خط بینایی راننده در یک سطح است که با سیستم  گشتاور هر چرخ را تنظیم می کند. این قابلیت به وسیله موتورهای الکتریکی در هرچرخ به وجود می آید.

علاوه بر آن این خودرو دارای یک پهپاد به نام Airporter است که کیف راننده را از در خانه به صندوق عقب خودرو می برد. LF30-Electric concept به طور بی سیم شارژ می شود. سیستم هوش مصنوعی می تواند فرایند شارژ خودرو را با برنامه روزانه راننده تطبیق دهد.

لکسوس تصمیم دارد نخستین خودروی برقی مجهز به باتری خود را ماه آینده رونمایی کند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]