کد خبر : 95512 یکشنبه 28 مهر 1398 - 11:14:34
۶۱-عنوان-کتاب-به-داوری-نهایی-پنجمین-دوره-جشنواره-نشان-دهخدا-رسید

۶۱ عنوان کتاب به داوری نهایی پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا رسید

سیناپرس: ۶۱ عنوان کتاب از ۲۹ ناشر به مرحله داوری نهایی پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا (انتخاب کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در حوزه علوم انسانی) رسید.

پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا (انتخاب کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی) به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تامین اجتماعی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خانۀ کتاب و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود.

داوران جشنواره فرایند داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانۀ این جشنواره را آغاز کرده اند.
به گزارش دبیرخانۀ این جشنواره ۶۳۰ عنوان کتاب از ۷۰ ناشر دانشگاهی و پژوهشی، همچنین صاحبان آثار برای این دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد ۶۱ عنوان از ۲۹ ناشر به مرحلۀ داوری نهایی رسیده است. جشنواره نشان دهخدا در این دوره کتاب های تالیفی یا تصحیحی اعضای هیات های علمی دانشگاه ها را که در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار و در حوزۀ علوم انسانی به چاپ رسیده اند بررسی کرده و بهترین ها را به جامعه فرهنگی و علمی کشور معرفی می کند.
موضوعات مورد نظر برای کتاب های دریافتی عبارتند از: تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی، علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای، فقه، اصول، علوم قرآن و حدیث، فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی، مطالعات هنر و زیبایی شناسی.
آیین پایانی پنجمین دورۀ جشنواره نشان دهخدا در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۸ از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن جابربن حیان برگزار خواهد شد.

جشنواره دهخدا برای بررسی و تقدیر از بهترین آثار اعضای هیات های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در حوزۀ علوم انسانی از سال ۹۴ برگزار و تحت عناوین مختلف قلم برتر، برگزیدگان و شایستگان تقدیر از اهالی قلم و علم دانشگاهی تقدیر می‌کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]