پول‌تان را برای خرید محافظ صفحه نمایش هدر ندهید!

کد خبر : 95473 جمعه 26 مهر 1398 - 10:42:40

در حال حاضر محافظ‌های صفحه نمایش به‌عنوان یک جنس ضروری به خریداران گوشی و تبلت، فروخته می‌شود.

اما، رهایی از خرید محافظ صفحه نمایش برای اسمارت‌فون و تبلت می‌تواند از هزینه‌های شما کم کند و لذت استفاده‌ از نمایشگر را افزایش دهد.

آی‌فون اولین اسمارت‌فونی بود که به‌جای نمایشگر پلاستیکی از صفحه نمایش شیشه‌ای استفاده کرد. اما شیشه استفاده‌شده در نمایشگرهای آی‌فون یک شیشه معمولی نبود بلکه این شیشه، شیشه‌ای مقاوم به‌نام گوریلا گلس ساخته‌ شرکت کورنینگ بود.

امروزه شرکت کورنینگ، گوریلا گلس مورداستفاده بیشتر تولید‌کنندگان گوشی‌های همراه را تأمین می‌کند.

گوریلا گلس 6، جدیدترین فرمول شرکت کورنینگ، از شیشه‌ای که در نمایشگر اولین آی‌فون (و یا حتی آخرین گوشی شما) استفاده شده است نیز بادوام‌تر و مقاوم‌تر است.

گوریلا گلس 6 حتی از فلزات رایجی که در ساخت کلیدها و چاقوها استفاده می‌شود، سخت‌تر است و می‌تواند تا چندین‌بار سقوط بر روی زمین را دوام بیاورد.

به‌عبارت‌دیگر امکان شکسته‌شدن نمایشگر گوشی شما بسیار کمتر از گذشته است. در گذشته خرید محافظ صفحه نمایش از موارد لازم برای محافظت از نمایشگرها بود؛ اما امروزه این مورد به‌سختی یک ضرورت محسوب می‌شوند.

سوالی که در اینجا پیش می آید با اینکه گوریلا گلس تقریبا بی‌نقص به‌نظر می‌آید اما آیا این به‌معنی خداحافظی با محافظ‌های صفحه نمایش است؟

محافظ‌های صفحه نمایش چه زمانی مفید هستند؟

محافظ‌های صفحه نمایش اغلب ظاهر خوشایندی ندارند، به‌سرعت خط‌و‌خش بر می‌دارند و نیز رنگ‌و‌لعاب نمایشگر را کاهش می‌دهند؛ اما حداقل محافظ‌های صفحه نمایش پلاستیکی چربی انگشتان را به‌خوبی کنترل می‌کنند.

با‌ این‌ اوصاف محافظ‌های صفحه نمایش هنوز ناکارآمد نیستند. گرچه گوریلا گلس ممکن است از سقوط بر روی زمین جان سالم به‌‌در ببرد اما همچنان امکان ایجاد خراش توسط سنگ‌، شن‌و‌ماسه و فلزات نادر بر روی آن وجود دارد. اگر گوشی شما بر حسب اتفاق بر روی زمین شن‌و‌ماسه‌ای کشیده شود، مملو از خراش‌های ریز و بدشکل خواهد شد.

این اتفاقات، اتفاقات رایجی نیستند اما از قدیم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است!

بنابراین خریداری و استفاده از یک محافظ صفحه نمایش محض احتیاط، ایده چندان بدی نیست.

هستند افرادی که امکان اتفاق چنین مواردی را آنقدر نادر می‌بینید که برایشان تعویض صفحه نمایش، ارزان‌تر، آسان‌تر و قابل تحمل‌تر از تعویض هر ماهه‌ محافظ صفحه‌نمایش است.

اهمیت استفاده از محافظ‌های صفحه‌نمایش به‌اندازه گذشته زیاد نیست. این محافظ‌ها تنها کمی بیشتر از حالت عادی به مقاومت نمایشگر گوشی شما کمک می‌کنند. این مقدار از محافظت تقریبا مانند این است که شما در حین دوچرخه‌سواری از زانوبند استفاده کنید؛ گرچه این زانوبندها ظاهر خوشایندی ندارند اما ممکن است هنگام وقوع تصادف، مفید واقع شوند.

تعویض نمایشگر گوشی‌ بسیار ساده‌تر از آن است که شما فکر می‌کنید. هزینه تعویض یک نمایشگر حدود 100 دلار است. حال شما حساب کنید که اگر هر ماه یک محافظ صفحه نمایش 15 دلار خریداری کنید، هزینه سالانه آن از تعویض صفحه نمایش بیشتر می‌شود.

هرچند با اوضاع کنونی و با توجه به اینکه بیشتر ما در سال شاید حداکثر 5 بار هم مجبور به خرید محافظ صفحه نمایش نشویم، بهتر است به استفاده از محافظ‌ها ادامه دهیم.

منبع: آی تی رسان

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]