کد خبر : 95311 شنبه 20 مهر 1398 - 20:00:33
موزه‌-ای-شبیه-به-پلی-پیچ-خورده-و-عجیب!

در نروژ؛

موزه‌ ای شبیه به پلی پیچ خورده و عجیب!

سیناپرس: موسسه طراحی بیگ (BIG) در اولین پروژه خود در نروژ با طرحی عجیب به‌ صورت طراحی یک پُل پیچ‌ خورده بر روی رودخانه راندسلوا (Randselva) بسیار تأثیرگذار بوده است.

استودیوی بیارک اینگلز (Bjarke Ingels) با اجرای طرح سازه یک موزه به‌صورت پل پیچ‌خورده، اثری هنری و طرحی خیره‌کننده و ممتاز را به نام توویست (The Twist) به نمایش گذاشته است.

این پل مدرن در پارک مجسمه کیستِفوس (Kistefos Sculpture Park) نروژ ساخته‌ شده است. طراحی پل به ‌صورت الگوی هندسه پیچشی شکل‌ گرفته است و بازدیدکنندگان از آن به‌عنوان اثری هنری و مدرن دیدن می‌کنند. شرکت بیگ در سال 2015 اولین جایزه‌ی بین‌المللی خود را برای طراحی نوآورانه‌ی این پل کسب کرد.در پل حدوداً 1000 مترمربعی توویست پارک مجسمه نروژ، از روکش آلومینیومی استفاده ‌شده است.

فرم پیچشی این پل که دو طرف رودخانه را به هم متصل می‌کند، به سازه اجازه می‌دهد از ارتفاعی کم به ارتفاعی بالا در سمت دیگر رودخانه حرکت کند. در حقیقت جرقه‌ی اولیه‌ی ابداع نوآورانه‌ی این طراحی زیبا، چالشی بود که معماران به دلیل ارتفاع ناهموار دو طرف رودخانه برای ساخت پُل با آن مواجه بودند. این چالش نهایتا طرح ایجاد پل پیچ ‌خورده را ایجاد کرد.

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]