کد خبر : 94907 شنبه 06 مهر 1398 - 13:19:27
-از-۳-محصول-فناورانه-تشخیص-و-درمان-سرطان-رونمایی-شد

با تلاش متخصصان داخلی صورت گرفت؛

از ۳ محصول فناورانه تشخیص و درمان سرطان رونمایی شد

سیناپرس: پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با اعلام دستاوردهای علمی، پژوهشی و درمانی جدید خود از ۳ محصول فناورانه ساخت محققان این مرکز که در تشخیص و درمان سرطان کاربرد دارد، رونمایی کرد.

مراسم رونمایی از ۳ محصول فناورانه سیستم نشانه‌گذاری در بافت سرطانی، سیستم بیوپسی بافت نرم و سیستم بیوپسی مغز استخوان همراه با افتتاح آزمایشگاه‌های مرکزی جامع تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های فلوسایتومتری و نانو بیوالکتریک به عنوان دستاوردهای کلان و زیرساخت‌های کلیدی، با حضور معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، مدیرکل دفتر تخصصی پزشکی جهاد دانشگاهی، مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و ارتباطات بین الملل جهاد دانشگاهی و هیات همراه و مسئولان، اعضای هیات علمی و دانشجویان این پژوهشکده برگزار شد.

پژوهشکده معتمد از برندهای خوب مقابله با سرطان در سطح ملی و بین المللی است
دکتر محمدرضا پور عابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در این مراسم با ابراز خرسندی از فعالیت های علمی جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف به خصوص حوزه پزشکی و کم شدن فاصله تحقیقات تا بالین در این حوزه گفت: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های پزشکی ارزشمند و عمیق است و اکنون در سطح بین المللی برندهای خوبی از فعالیت‌های این حوزه داریم که پژوهشکده معتمد یکی از آنها است.
پور عابدی با تاکید بر اینکه ما در جهاددانشگاهی به عنوان پژوهشگران «چند سو توان» هستیم به این معنا که علاوه بر پژوهش، در خصوص کاربردی کردن تحقیقات انجام شده، کاهش آلام و از بین بردن خلاء های موجود در کشور نیز نقش داریم، افزود: وجه تفاوت جهاد دانشگاهی با یک مرکز دانشگاهی، توجه به محصول محور و کاربردی بودن تحقیقات برای رفع آلام و نیازهای ملی است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی فضای مناسبی است برای رشد و پرورش پژوهشگرانی که ایده‌ای دارند و میخواهند آنرا به ثمر برسانند.
معاون پژوهش فناوری جهاد دانشگاهی با اشاره به دیدار اخیر تعدادی از محققان برتر جهاد دانشگاهی با مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حمایت ایشان را از اجرای طرح‌های جهادگران و اختصاص بودجه ویژه از صندوق توسعه برای کاربردی کردن طرح ها و محصولات، نشان از اعتماد ایشان به جایگاه جهاددانشگاهی و محققان آن در کشور دانست.

پژوهشکده سرطان معتمد آماده راه اندازی مراکز درمان  اقماری تخصصی سرطان سینه در کشور است
دکتر کیوان مجیدزاده رییس پژوهشکده سرطان معتمد نیز با اشاره به شیب صعودی رشد فعالیت های پژوهشی و محصولات فناورانه پژوهشکده در چند سال اخیر، تصریح کرد: مهمترین محصول پژوهشکده سرطان معتمد، نه فقط محصولات فناورانه بلکه وجود یک تیم همدل، همراه و متخصص با دغدغه خدمت به میهن برای رسیدن به برترین جایگاه این کشور است و این توفیق بزرگی است که به لطف خداوند برآن نائل آمدیم.
مجیدزاده در ادامه با اشاره به اینکه پژوهشکده سرطان معتمد پتانسیل محوریت تحقیقات و ارائه خدمات درمانی در حوزه سرطان خصوصا سینه را در کشور دارا است، گفت: اکنون این مجموعه علاقه مند، مشتاق و توانمند است تا سرویس های فناورانه و ارائه خدمات درمانی را در سراسر کشور و استان ها راه اندازی کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]